Аналіз контрольної роботи. Узагальнення знань і вмінь з теми “Прислівник”. (Вправи 346-350)

Тема. Аналіз контрольної роботи. Узагальнення знань і вмінь з теми “Прислівник”. (Вправи 346-350).

Мета. Закріпити знання і вміння з теми “Прислівник”.

Обладнання: індивідуальні картки.

Хід уроку

Організація класу. Аналіз контрольної роботи (“Дієслово”, “Прислівник”). Повідомлення результатів виконаної роботи. Індивідуальні завдання для учнів, які виконали роботу бездоганно. Робота над типовими помилками, допущеними у перевірній роботі. Індивідуальна робота над помилками, допущеними у перевірній роботі.

III.

Осмислення, узагальнення та систематизація знань.

Розминка-гра “Так чи ні”.

Прислівник – це незмінна частина мови. (Так.)

– Прислівники в реченні виступають головними членами речення. (Ні.)

– Прислівники в тексті найчастіше з’єднані з дієсловами. (Так.)

– Різні форми прислівників утворюються за допомогою зміни їх закінчень. (Ні.)

– Слова вчора, сьогодні, завтра – це прислівники-синоніми. (Ні.) Прислівники у художніх текстах надають текстові більшої емоційності і виразності. (Так.)

– Прислівники у наукових текстах надають текстові більшої образності. (Ні.)

– Чи

вживаються прислівники в наукових текстах? (Так.)

Робота з текстом (за вправою 346).

А) Ознайомлення з текстом.

Б) Рубрика “Слово про слово”.

Ліловий – кольору бузку або фіалки; світло-фіолетовий, бузковий, фіалковий.

В) Виписування з тексту словосполучень дієслово + прислівник.

Щедро розсипає, радісно блиснув, простягає ласкаво, підняли гордо, впав спеціально.

– За якими ознаками ви визначаєте прислівники?

– Яка роль прислівників у тексті?

Тренувальна вправа (вправа 347).

– Прочитайте і поміркуйте, яке значення для людини має вивчення рідної мови.

– Спишіть речення.

– Підкресліть прислівники і обгрунтуйте свій вибір.

– Яка роль цих прислівників?

– Розберіть за будовою прислівник глибше.

Фізкультхвилинка.

Робота в парах (вправа 348).

Варто заготувати таблички-карточки, бо креслення в зошиті забере час. Вправа виконується послідовно від 1-го по 4-е завдання, проте перше завдання – на заготовленій табличці-карточці, а інші – в зошиті.

Гра “Прикметник чи прислівник?”.

Ведучий (вчитель) зачитує речення або словосполучення з прислівниками вищого й найвищого ступенів або з прикметниками середнього роду тих ступенів порівняння, однозвучними з прислівниками. Учні уважно слухають. Якщо звучить прислівник, вони плетуть один раз у долоні.

Матеріал для гри:

Що у світі наймиліше?

Ми вибрали найвище дерево.

Байкал найглибше озеро земної кулі.

У цьому році річка розлилась ширше.

Сонце почало ходити вище, світити яскравіше.

Золото важче, ніж срібло.

Гостре слово сильніше меча.

З настанням весни частіше зникав журавель з дому.

Вибіркове списування з граматичним завданням (за вправою 188).

А) Читання тексту, з’ясування значень невідомих слів.

– Доведіть, що текст є науково-популярним.

– Назвіть вжиті у тексті прислівники. (Дружно, назустріч, навздогін, завзято, завжди, влітку, взимку.)

Б) Виписування з тексту словосполучень дієслово + прислівник (за зразком).

Цікава вправа.

– Прочитайте текст.

У хлопців мозок важчий та більший, ніж у дівчат;

У хлопців краще працюють легені та серпе;

Хлопці менше бояться болю;

У хлопців яскравіше виражені творчі здібності.

Зате:

Дівчата починають говорити раніше за хлопців;

У дівчат набагато більше розвинений музичний слух;

Дівчата легше за хлопців переносять біль;

Дівчата швидше освоюють іноземні мови.

– Ви переконалися, що добре бути і хлопчиком, і дівчинкою.

Спишіть: хлопчики про дівчаток, а дівчатка – про хлопчиків. Уважно формулюйте речення і грамотно записуйте.

Підкресліть прислівники.

Вправи для самостійної роботи (робочий зошит). Підсумок уроку. Повідомлення домашнього завдання з попереднім інструктажем.

С. 176 – запитання і завдання для повторення, вправа 350.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Аналіз контрольної роботи. Узагальнення знань і вмінь з теми “Прислівник”. (Вправи 346-350) - Плани-конспекти уроків по українській мові