АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД ВИДУ 650 – 290

Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, організувати роботу над помилками; ознайомити учнів з усним відніманням круглих трицифрових чисел з переходом через розряд; удосконалювати вміння розв’язувати розширені задачі на зведення до одиниці; формувати навички усного додавання і віднімання круглих трицифрових чисел; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток)

1. Аналіз контрольної роботи

1) Оголошення результатів виконаної

роботи.

2) Колективна робота над типовими помилками.

3) Індивідуальна робота над помилками, допущеними в контрольній роботі.

2. Гра-естафета. “Біг з перепонами” (с. 89, завдання 572)

1-ша команда – розв’язує перший стовпчик;

2-га команда – розв’язує другий стовпчик;

3-тя команда – розв’язує третій стовпчик;

4-та команда – розв’язує четвертий стовпчик.

3. Робота за картками індивідуального контролю

Картка 1

1. Обчисліть приклади.

325 + 214

487 – 135

367 + 384

2. Розв’яжіть рівняння.

Х – 750 = 30

510 + х = 680

Картка 2

1. Обчисліть приклади.

376 + 214

235

+ 473

845 – 372

2. Розв’яжіть рівняння.

760 – х = 40

Х + 520 = 770

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми будемо вчитися віднімати круглі трицифрові числа з переходом через розряд; продовжимо роботу над розв’язуванням розширеної задачі на зведення до одиниці.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Пояснення нового матеріалу (с. 89, завдання 573)

– Розгляньте записи і поясніть, як виконали віднімання.

АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД ВИДУ 650   290

– Розглянемо перший спосіб.

Розкладемо від’ємник на розрядні доданки 290 = 200 + 90. Віднімаємо від зменшуваного 650 спочатку 200 – вийде 450. Від 450 віднімаємо 90 – вийде 360.

– Розглянемо другий спосіб.

650 – це 65 дес., 290 – це 29 дес.

65 дес. – 29 дес. = 36 дес. = 360

2. Первинне закріплення нового матеріалу (с. 89, завдання 574)

– Знайдіть різницю зручним для вас способом.

– Поясніть обчислення.

Фізкультхвилинка

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Робота над задачею на зведення до одиниці (с. 89, завдання 575)

– Прочитайте задачу.

Аналіз змісту задачі за питаннями вчителя.

– Про що йдеться в задачі? (Про кілограми і дні)

– За скільки днів хазяйка витратила 14 кг картоплі? (За 7 днів)

– Що можемо дізнатися, маючи такі дані? (Скільки кілограмів картоплі витрачає хазяйка за 1 день.)

– Якщо денна норма збільшиться на 1 кг, якою дією ми дізнаємося нову денну норму? (Додаванням)

– Знаючи нову денну норму, чи зможемо ми відповісти на питання задачі? (Так)

– Якою дією? (Діленням)

– Скільки дій у цій задачі? (Три)

– Складіть умову та розв’яжіть задачу.

Один учень працює за закритою дошкою, решта – в зошитах. Після перевірки 3-5 зошитів за вибором учителя дошка відкривається, проводиться перевірка розв’язання задачі з коментуванням до кожної дії і повною відповіддю.

Розв’язання

1) 14 : 7 = 2 (кг) – за один день витрачала господарка

2) 2 + 1 = 3 (кг) – стала витрачати господарка за один день

3) 18 : 3 = 6 (дн.)

Відповідь: на 6 днів вистачить 18 кг картоплі, якщо денна норма витрати збільшиться на 1 кг.

– Складіть обернену задачу, щоб знайти число 18. (За 7 днів господарка витратила 14 кг картоплі. Скільки кілограмів картоплі витратить господарка за 6 днів, якщо денна норма витрати збільшиться на 1 кг?)

2. Робота над за дачею (с. 90, завдання 576)

– Прочитайте задачу.

– Скільки кілограмів слив упакували в ящики? (72 кг)

– Скільки кілограмів в одному ящику? (8 кг)

– Скільки ящиків відвезли в перший кіоск? (4 ящики)

Учитель пропонує розв’язати задачу одним з можливих способів. На дошці – схеми розв’язання задачі.

І спосіб

[ ] : [ ] – [ ]

II спосіб

([ ] – [ ] – [ ]) : [ ]

Викликають двох учнів, які можуть доповнити схеми числами і виконати обчислення з поясненням.

3. Розв’язування задачі (с. 90, завдання 577)

– Прочитайте задачу.

– Скільки опадів випадає за рік в зоні мішаних лісів? (640 мм)

– А в степовій зоні? (340 мм)

– Прочитайте питання задачі.

– Якою дією дамо відповідь на питання задачі? (Відніманням)

Один учень біля дошки коментує прийом віднімання, решта – записують у зошитах розв’язання задачі.

Розв’язання

640 – 340 = 640 – 300 – 40 = 300 (мм)

Відповідь: на 300 мм більше випадає опадів в зоні мішаних лісів.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Поясніть, яким способом вам легше обчислити приклад 540 – 390.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 90, завдання 578; 579.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД ВИДУ 650 – 290 - Плани-конспекти уроків по математиці