АНАЛІЗ СКЛАДОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ ВЕЛИКОЇ БУКВИ Щ. ПОРІВНЯННЯ ВЕЛИКОЇ БУКВИ Щ З ВЕЛИКИМИ БУКВАМИ Ш, Ц. ПИСЬМО ВЕЛИКОЇ БУКВИ Щ. ЗАКРІПЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ БУКВ. СПИСУВАННЯ ДРУКОВАНИХ РЕЧЕНЬ. ДИКТАНТ

Мета: вчити учнів писати велику букву Щ, поєднувати її з іншими буквами; розвивати мову, вміння визначати звуки [шч], які позначаються однією буквою, зіставляти елементи букв; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Повторення правил сидіння за партою під час письма.

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Робота за малюнком зошита (с. 40)

– Розгляньте малюнок.

– Що на ньому зображено?

– Що робить дівчинка?

– Що зображено внизу малюнка? (Земля,

в яку покладені зернятка, і вони вже проросли.)

– Які це можуть бути зернятка? (Квасоля, соняшник…)

– А як ви гадаєте, чому так посміхається сонечко?

2. Графічний аналіз великої букви Щ

Букві Щ сказала Ш:

– Ти стрибаєш, як лоша.

Я на тебе дуже схожа,

Хоч стрибати так не можу…

– А відгадка тут проста:

Я – з хвостом,

Ти – без хвоста.

– З яких елементів складається рукописна велика буква Щ? (З трьох прямих подовжених ліній із заокругленням унизу і невеликої петлі; останній елемент заокруглюється вужче і переходить у петлю.)

Порівняння елементів вивчених великих букв

Ц й Ш.

– З якою буквою вона має найбільше спільного?

3. Письмо великої букви Щ

– Велика буква Щ пишеться, як велика буква Ш, але її останнє заокруглення вужче, і пишеться воно, не відриваючи руки, з петлею вниз.

Діти пишуть велику букву Щ у двох рядках під лічбу: “і-раз-і-два-і-три-і – чотири-і”.

4. Письмо слів

– Прочитайте слова.

– Складіть з ними речення.

– Назвіть слова, в яких є ці склади.

– Отже, буквосполучення Що може бути частиною слів (щока, щодня, щогла, дещо), а може бути питальним словом, тоді біля нього ставлять знак питання.

Фізкультхвилинка

5. Письмо речень

– Прочитайте перше речення.

– Відгадайте загадку, скориставшись малюнком.

Перед написанням речень слід звернути увагу на поєднання в буквосполученнях сх (не розтягувати), одить, ння, рнятк (спробувати поєднати безвідривно). Щоб не “загубилися” елементи у буквосполученні ший, можна дозволити відривати ручку після кожної букви чи рахувати елементи вголос.

6. Розфарбовування малюнка (с. 40)

7. Закріплення навичок письма вивчених букв

– Слова Україна і Батьківщина – близькі за значенням. Які ще слова можна дібрати? (Вітчизна, рідний край)

8. Списування друкованих речень

9. Диктант

Щука, щітка, дощ, кущ, лящ, щавель, ящірка, щиро, щедро, борщ, щічки, щасливі, блищить, хрущ, щиглик.

Щаслива наша Батьківщина.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Яку букву навчилися писати на уроці?

– Які звуки вона позначає?

– Наведіть приклади.

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ

Розучування вірша за допомогою методу асоціативних малюнків

АНАЛІЗ СКЛАДОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ ВЕЛИКОЇ БУКВИ Щ. ПОРІВНЯННЯ ВЕЛИКОЇ БУКВИ Щ З ВЕЛИКИМИ БУКВАМИ Ш, Ц. ПИСЬМО ВЕЛИКОЇ БУКВИ Щ. ЗАКРІПЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ БУКВ. СПИСУВАННЯ ДРУКОВАНИХ РЕЧЕНЬ. ДИКТАНТ

Щиглик дуже гарним став, щітку він собі придбав.

АНАЛІЗ СКЛАДОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ ВЕЛИКОЇ БУКВИ Щ. ПОРІВНЯННЯ ВЕЛИКОЇ БУКВИ Щ З ВЕЛИКИМИ БУКВАМИ Ш, Ц. ПИСЬМО ВЕЛИКОЇ БУКВИ Щ. ЗАКРІПЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ БУКВ. СПИСУВАННЯ ДРУКОВАНИХ РЕЧЕНЬ. ДИКТАНТ

Пір’я чистити щодня змалку вчили пташеня.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


АНАЛІЗ СКЛАДОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ ВЕЛИКОЇ БУКВИ Щ. ПОРІВНЯННЯ ВЕЛИКОЇ БУКВИ Щ З ВЕЛИКИМИ БУКВАМИ Ш, Ц. ПИСЬМО ВЕЛИКОЇ БУКВИ Щ. ЗАКРІПЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ БУКВ. СПИСУВАННЯ ДРУКОВАНИХ РЕЧЕНЬ. ДИКТАНТ - Плани-конспекти уроків по українській мові