Аналіз тестового контролю. Поняття про прислівник як частину мови

Тема. Аналіз тестового контролю. Поняття про прислівник як частину мови. (Вправи 396-400).

Мета. Ознайомити з новою частиною мови – прислівником, дослідити його основні ознаки і значення у мовленні.

Розвивати інтерес до вивчення української мови.

Виховувати старанність.

Обладнання: таблиця “Частини мови. Прислівник”, роздатковий матеріал, зображення скель і правічних лісів, підручник, зошит.

Хід уроку

I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності.

Привітання, побажання хорошого настрою. Висловлювання

дітьми їхніх очікувань від уроку.

II. Аналіз тестового контролю.

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Читання епіграфа до уроку.

“У царстві скель і правічних лісів”.

2. Проблемна ситуація.

1) Створення проблемної ситуації.

Вчитель відкриває фото чи малюнок із зображенням скель і правічних лісів (це можуть бути краєвиди Карпат) і пропонує учням скласти усний коротенький опис (3-4 речення).

– Які слова ви використовували для опису?

– До яких частин мови вони належать?

Діти з’ясовують, що для опису вони користувалися прикметниками. Можливо, хтось використає прислівник, і тоді виникне

питання – до якої частини мови це слово віднести. Дехто з учнів буде відносити його до прикметників, а дехто не погодиться. Тоді вчитель може запропонувати поспостерігати за такими словами і поміркувати, чи відрізняються вони від прикметників і чим. Якщо ж ніхто з учнів прислівник не використає, то вчитель запитує, з якими словами зв’язані прикметники, до яких частин мови вони належать і чи існують у мові слова, які позначали б не ознаку предмета, а ознаку дії.

2) Виконання вправи 396.

– Порівняйте, у якому тексті повніше змальовано картину природи.

– З допомогою яких слів?

– Що ці слова позначають?

– З якими словами вони пов’язані у тексті?

– Що ці слова позначають? До якої частини мови належать?

– Отже, в українській мові є слова, які позначають ознаку дії.

3. Каліграфічна хвилинка (за вправою 397).

– Знайдіть серед записаних слів ті, які позначають назву предмета, дію предмета, ознаку дії.

4. Розв’язання проблемної ситуації через опрацювання нового матеріалу. Виконання вправи 396 (продовження).

– Знайдіть у тексті антоніми.

– З якою метою вони вжиті?

– Запишіть речення із розширеного тексту і встановіть зв’язок слів у ньому.

Робота за варіантами:

1 в. – у першому реченні.

2 в. – у другому реченні.

3 в. – у третьому.

– На які питання відповідають слова, що означають ознаку дії?

– Яку роль вони виконують у реченні?

– Прочитайте правило на с. 184 і дізнайтеся, як ця частина мови називається і чи правильно ви визначили її роль у реченні.

5. Виконання вправи 398.

– Доведіть, що виділені слова – це прислівники.

– Випишіть прислівники разом із дієсловами, з якими вони зв’язані в реченні. Від дієслова до прислівника записуйте питання у дужках.

ІV. Фізкультхвилинка.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Словникова робота.

Вчитель ознайомлює учнів із правописом прислівників спереду, попереду, ззаду. Учні усно складають з цими словами речення і записують ті, які їм найбільше сподобались.

2. Робота з розвитку мовлення (за вправою 399).

– Розгляньте малюнок. Порівняйте його з текстом.

– Чи все зобразив художник?

– Якою ви уявили Нателлу?

– Які почуття вона викликає?

– А якими словами автор передає своє ставлення до дівчинки?

– Назвіть прислівники (їх можна виписати на дошку і потім використовувати).

– Знайдіть дієслова, з якими вони зв’язані. Поставте питання від дієслів до прислівників (усно).

– Запишіть текст своїми словами, використавши прислівники. Підкресліть їх.

3. Робота в зошиті.

VI. Підсумок уроку.

– З якою новою частиною мови ви познайомились на уроці?

– Що ви про неї дізналися?

VII. Домашнє завдання.

1. Вправа 400 (списати прислів’я, підкреслити прислівники, усно поставити до них питання. Знайти речення з однорідними членами, визначити, якою частиною мови вони виражені).

2. Для тих, хто хоче знати більше: поспостерігати за правописом прислівників і подумати, який можна зробити висновок.

?include(“$DOCUMENT_ROOT/block/list. html”;?> ?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Аналіз тестового контролю. Поняття про прислівник як частину мови - Плани-конспекти уроків по українській мові