Австралійський Союз (Австралія)

Географія
Економічна і соціальна географія світу

Регіональна географія

Австралійський Союз (Австралія)

Австралійський Союз – економічно високорозвинена країна (рис. 59). Площа близько 7,7 млн км2, населення – 19,2 млн осіб, столиця – Канберра (350 тис. осіб). Релігія: 76 % населення сповідує християнство (католики, англіканці). Грошова одиниця – австралійський долар.
Країна входить до складу Співдружності, очолюваної Великою Британією. Главою держави є королева, представлена генерал-губернатором, якого вона призначає за

рекомендацією австралійського уряду. Вищий законодавчий орган – федеральний парламент, який складається із Сенату й Палати представників. Виконавчу владу здійснює уряд на чолі з прем’єр-міністром.
Природні умови Австралії не сприяють розвитку господарства. Країна переважно рівнинна, але 2/5 території займають пустелі. Лісові, водні й грунтові ресурси – небагаті. За площею природних пасовищ країна не має рівних у світі. Вона посідає одне з перших місць за покладами мінеральних ресурсів, насамперед руд металів і вугілля. Є запаси нафти, природного газу.
Середня густота населення складає лише 2,3 особи/км2.
Несприятливим є нерівномірність його розміщення, понад 4/5 населення зосереджено на південно-східному узбережжі й близько 80 % живе в містах.
Австралійський Союз (Австралія)
Рис. 59. Географічне положення Австралії
Головне місце в господарстві належить різним галузям обробної промисловості: чорній і кольоровій металургії (Ньюкасл, Порт-Пірі, Вуллонгонг), машинобудуванню (автомобілебудування, виробництво сільськогосподарських машин, електроприладів, вироби радіотехніки – Сідней, Мельбурн, Аделаїда, Брісбен), хімічній, харчовій (масло – і сироробне, молочно – і м’ясоконсервне та борошномельне виробництва, пивоваріння, виготовлення бекону, обробка тютюнового листя) і легкій.
Сільське господарство багатогалузеве, добре розвинуте, має яскраво виражений експортний характер. Головна галузь – тваринництво. За поголів’ям овець (150-180 млн) і настригом вовни країна не має рівних у світі.
У міжнародному поділі праці Австралія має аграрно-сировинну спеціалізацію. За кордон вивозиться 1/2 продукції сільського господарства і 3/4 продукції видобувної промисловості. Із продуктів тваринництва експортують вовну, м’ясо, масло, сир, шкіру, з продукції рослинництва – зерно, тростинний цукор і фрукти.
Експорт мінеральної сировини є дуже різноманітним, за його розмірами країна посідає одне з перших місць у світі. Це залізні руди, боксити, кам’яне вугілля, свинець, цинк, мідь, марганець, нікель, олово, уран. Освоєння нещодавно відкритих на північному заході родовищ алмазів дозволило країні стати світовим лідером за їх експортом.
Австралійський Союз (Австралія)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Австралійський Союз (Австралія) - Довідник з географії