БДЖОЛИ ЛІТНІ

БДЖОЛИ ЛІТНІ – бджоли, які вилітають із вулика за кормом. Б. л. на 14-21-йдень свого життя абсолютно готові до літної діяльності зі збирання нектару, води, пилку та прополісу. Але можлива готовність Б. л. працювати й на 3-й день свого життя. Це обумовлено такими факторами, як стан гнізда, сім’ї й інтенсивність узятку. Сильний узяток і мала кількість відкритого розплоду в гнізді сприяють більш ранній літній діяльності бджіл.

Під час головного узятку в сильних сім’ях вилітає близько 50 % бджіл. У польотах Б. л. орієнтуються за сонцем, і за 12-годинний

день окрема особина може зробити до 9 вильотів і принести до 270 мг нектару. Б. л. не складає сама корм в чарунки, вона віддає його бджолам-приймальницям. Тривалість робочого дня Б. л. залежить від температури повітря. У полуденну спеку літання Б. л. значно знижується, тому що у квітках припиняється виділення нектару.

Пилок, як правило, Б. л. збирають зранку. Колір і форма обніжжя залежить від виду квітки-пилконосія. Вага обніжжя однієї бджоли в тиху погоду може дорівнювати 16-20 мг, а у вітряну – 8-12 мг. На ніжках Б. л. також приносять прополіс – смолу деяких дерев. Прополіскуванням гнізда, переробкою й складанням нектару й пилку займаються старі бджоли.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


БДЖОЛИ ЛІТНІ - Бджільництво