БДЖОЛИ ПІШІ

БДЖОЛИ ПІШІ – ознака хвороби бджіл, яка виражається в тому, що вони не можуть літати. Це основний показник того, що бджолосім’я неблагополучна й заражена акарапідозом. Нездатність літати проявляється в молодих бджіл у перші години після вилуплення та зберігається доти, доки організм бджоли не зміцніє. Такі бджоли при різких поштовхах під час огляду гнізда відриваються від стільників і падають.

В окремих випадках бджоли народжуються з недорозвиненими крильми й також не можуть літати. Таке частіше спостерігається при неповноцінній годівлі розплоду, порочності матки й близькоспорідненому схрещуванні маток.

Бджоли можуть втратити здатність літати при отруєнні хімікатами, ураженні міазами, нозематозом і вірусним паралічем. Але при цих захворюваннях крила в них розташовані не так, як при акарапідозі.

Виявлених на пасіці Б. п. необхідно зібрати й відправити для обстеження й установлення діагнозу в найближчу ветеринарну лабораторію. Одночасно з цим (залежно від клінічних ознак, установлення переродження інших органів, розкриття трупів бджіл) необхідно провести профілактичні заходи проти подальшого поширення хвороби.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

БДЖОЛИ ПІШІ - Бджільництво