Безпечний Інтернет

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

§ 16. Безпечний Інтернет

Безпечний ІнтернетДанилку, а ти любиш казки? Сьогодні я приготував одну дуже повчальну казкову історію. Одного разу Ганнуся…

Безпечний Інтернет

Безпечний Інтернет

Безпечний ІнтернетЯкий жах, дівчинка із цієї казки зовсім не знає правил безпечного спілкування в мережі Інтернет. Вона завантажила в комп’ютер віруси, розпочала спілкування з незнайомими людьми, повідомила злочинцям приватну інформацію та втратила всі кошти на рахунку мобільного

телефону.

Безпечний ІнтернетТак, нехтування безпекою під час користування послугами мережі Інтернет може призвести до купи неприємностей і може навіть загрожувати здоров’ю та життю дитини.

Пропоную повторити основні терміни, що вивчили у третьому класі під час знайомства з темою “Пошук даних в Інтернеті”, та скласти правила безпечного користування Інтернетом.

Комп’ютерна мережа, що поєднує комп’ютери, розташовані по всьому світу, називається Інтернетом.

Інтернет має багато послуг: це і перегляд інформації, повідомлення новин, здійснення купівлі товарів, спілкування з людьми та багато

іншого.

Одна з найпоширеніших послуг називається службою WWW або Всесвітнім павутинням. Ця послуга є сукупністю веб-сторінок, що зв’язані між собою гіперпосиланнями.

Для перегляду веб-сторінок у комп’ютері потрібно мати програму браузер.

Браузер – комп’ютерна програма, що надає можливість переглядати веб-сторінки.

Безпечний Інтернет

Комп’ютерний вірус – це комп’ютерна програма, яка має здатність до прихованого створення власних копій, а також виконання шкідливих дій з даними на комп’ютерних носіях. Як наслідок, може унеможливити роботу будь – якого комп’ютерного пристрою, знищити інформацію або викрасти і передати її.

Антивірус – це комп’ютерна програма, що виявляє деякі комп’ютерні віруси у програмах, що завантажуються, а також наявні на комп’ютерних носіях, попереджає користувача про небезпечні програми, може знищувати деякі комп’ютерні віруси.

Безпечний ІнтернетКомп’юшку, перевір, я склав правила безпечного користування мережею Інтернет.

Безпечний Інтернет

Безпечний ІнтернетУсе правильно, але додам ще декілька правил безпечного пошуку інформаційних матеріалів у мережі Інтернет.

1. Переглядай інформацію на сайтах, що ввійшли до списку, створеного для тебе батьками або вчителями.

2. Використовуй пошукові системи, що рекомендували тобі батьки чи вчителі.

Наприклад:

Http://www. googlekids. co/

Безпечний Інтернет

3. Не завантажуй файли без дозволу дорослих, вони можуть містити віруси.

4. Якщо знайшов у мережі Інтернет інформацію, що бентежить тебе, не намагайся розібратися в цьому самостійно. Звернись до батьків або вчителів – вони знають, що треба робити.

1. Назви правила безпечного користування мережею Інтернет і поясни, чому так потрібно поводитись.

2. Наведи приклади ситуацій, що можуть становити небезпеку під час користування мережею Інтернет, та поясни, як правильно потрібно поводитись.

3. Склади разом з батьками поради, що допоможуть тобі безпечно користуватися мережею Інтернет. Надрукуй їх і покажи в класі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Безпечний Інтернет - Інформатика