БУКВА Ю
Мета: повторити знання учнів про звукові значення букви ю; продовжити роботу над каліграфією, правильним буквоз’єднанням; удосконалювати навички письма під диктовку складів, слів, словосполучень, невеликих речень; списування з друкованого та рукописного шрифтів; виховувати охайність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Повідомлення теми та мети уроку
2. Мовні ігри
1) Гра “Магазин”.
– У першому відділі магазину продаються речі, у назвах яких є м’які приголосні, у другому –
2) Гра “Дотепник”.
Ло, пед, ве, си – це склади.
Швидше слово з них склади! (Велосипед)
Матеріал для гри:
Ли, кро, ди, ко (крокодили);
Ро, ди, смо, на (смородина);
Че, ки, ре, ви (черевики)…
3. Повторення правил сидіння за партою під час письма
4. Закріплення навичок письма вивчених букв
Письмо малих букв з прямою лінією, лінією із заокругленням угорі, вгорі та внизу: г, п, т, р, н, г.
5. Словникова робота
Лінійка, лялька.
III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 57)
1. Підготовка руки до письма, виконання каліграфічних вправ
Завдання
– Напишіть каліграфічно:
Юю Юр лю юл
Любий, добрий мій дідусю!
2. Пропедевтика української мови
– У слові люди буква ю позначає один звук [у] і вказує на м’якість попереднього приголосного звука [л]: люди.
Буква ю позначає два звуки [йу], коли стоїть на початку слова чи складу та після голосного. Наприклад: Юра, мою.
3. Виконання письмових вправ
Завдання 2
– Розгляньте малюнки. Допишіть речення. Назвіть звуки і букви в іменах.
Завдання 3
– Напишіть найтепліші слова – звертання до дідуся.
Фізкультхвилинка
IV. ПОВТОРЕННЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Мовленнєва діяльність
Розучування скоромовки
Юля юшку вранці їла.
Юля юшки не хотіла.
– Складіть звукову модель слова юшка.
2. Гра “Утвори слово”
– Утворіть і запишіть слова.
– Підкресліть букву ю. Скільки звуків вона позначає в цих словах?
3. Робота над загадкою
– Спишіть загадку. Скільки звуків позначає буква ю в слові ключ? Які ще значення може мати слово ключ?
Дивний ключ у небі лине:
Не залізний, а пташиний.
4. Гра “Зміни слово”
– Змініть слова, розкриваючи дужки. Запишіть їх.
По (водиця), у (криниця), до (чай), посадила (цибуля), я (грати), я (читати).
– Підкресліть букву ю. Скільки звуків вона позначає в цих словах? Доведіть свою думку.
– Поставте над словами наголос. Усно поділіть слова для переносу.
5. Письмо під диктовку слів, речень
Весною, малюнок, ключ, любити, Юлія, Люба.
Пішла киця по водицю та й упала у криницю. Юля і Люда пішли до гаю.
V. ПІДСУМОК УРОКУ
– Чого навчалися на уроці?
– Які звуки може позначати буква ю?