ЧИСЛО І ЦИФРА 6. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА ПРИЛІЧУВАННЯМ 1. ПОНЯТТЯ “ШОСТИЙ”. “СУСІДИ” ЧИСЛА. СКЛАД ЧИСЛА 6. НАПИСАННЯ ЦИФРИ

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

Урок 23. ЧИСЛО І ЦИФРА 6. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА ПРИЛІЧУВАННЯМ 1. ПОНЯТТЯ “ШОСТИЙ”. “СУСІДИ” ЧИСЛА. СКЛАД ЧИСЛА 6. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 6

Мета: ознайомити учнів з утворенням числа б прилічуванням та цифрою 6, з поняттям “шостий”; вчити називати “сусідів” числа, склад числа б, писати цифру б; розвивати мислення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Пряма й обернена лічба. Робота

з числовим віялом

– Назвіть числа від 1 до 10; від 2 до 6; від 10 до 5.

– Яке число стоїть за числом 5; 3; 4?

– Яке число стоїть між 4 і 6; 3 і 5; 0 і 2?

2. Гра “Упіймай рибку”

ЧИСЛО І ЦИФРА 6. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА ПРИЛІЧУВАННЯМ 1. ПОНЯТТЯ ШОСТИЙ. СУСІДИ ЧИСЛА. СКЛАД ЧИСЛА 6. НАПИСАННЯ ЦИФРИ

3. Гра “Віднови числовий ряд”

ЧИСЛО І ЦИФРА 6. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА ПРИЛІЧУВАННЯМ 1. ПОНЯТТЯ ШОСТИЙ. СУСІДИ ЧИСЛА. СКЛАД ЧИСЛА 6. НАПИСАННЯ ЦИФРИ

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Вступне слово вчителя

5 ялинок і дубок

Заглядають у ярок.

Полічи-но, скільки всіх!

5 ялинок і дубок…

– Шість! – всміхається синок.

– Яке число будемо вивчати? (6)

2. Робота за предметними малюнками

На дошці – 6 ведмежат, 6 лисенят, 6 їжачків.

– Порахуйте,

скільки всього ведмежат, лисенят, їжачків.

– Що спільного для всіх цих предметів? (Кількість, їх 6.)

3. Робота за підручником (с. 30)

Завдання 1

1) Бесіда за малюнком.

– Хто із звіряток був перший? другий?

– Рахуйте далі. Яка свиня? Скільки всього звірят?

– Якою цифрою позначають число 6?

2) Ознайомлення з друкованою цифрою 6.

Цифра шість – немов замок,

Знизу круг – вгорі гачок.

Завдання 2

– Скільки вітрильників у кожному крузі?

– На які два числа можна розкласти число 6?

Завдання 3

– Які монети ви бачите?

– Які монети слід узяти, щоб отримати 6 к.?

Завдання 4

– Розгляньте числовий потяг.

– Назвіть “сусідів” числа 3. Яке число наступне за числом 5? Яке число передує числу 2? Числу 6?

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота з набірним полотном

– Скільки кошенят ліворуч? Скільки праворуч? Як отримали число 6?

2. Ознайомлення з рукописною цифрою 6

1) Пояснення вчителя.

– Цифра 6 складається з великого лівого і малого правого півовалів. Починають писати цифру трохи нижче за верхній правий кут клітини. У правому верхньому кутку клітини роблять заокруглення, пишуть великий лівий півовал, торкаються середини нижньої сторони клітини, ведуть лінію вгору, заокруглюючи її ліворуч, трохи вище за середину клітини.

2) Написання цифри в повітрі під рахунок “раз-i, два-і”.

3) Написання цифри в зошиті.

3. Порівняння чисел у межах 6 *(за предметними малюнками)

– Порівняйте числа кожної пари, використовуючи слова “більше”, “менше”, “дорівнює”.

– Запишіть у зошиті нерівності (6 > 3; 1 < 6; 6 = 6).

4. Гра “Знайди цифру б”

ЧИСЛО І ЦИФРА 6. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА ПРИЛІЧУВАННЯМ 1. ПОНЯТТЯ ШОСТИЙ. СУСІДИ ЧИСЛА. СКЛАД ЧИСЛА 6. НАПИСАННЯ ЦИФРИ

5. Робота над загадкою

– Чорний, та не крук.

Рогатий, та не бик.

Шість ніг без копит.

Летить, дзижчить,

Впаде – землю риє. (Жук)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– З яким числом ознайомилися?

– Назвіть 6 імен дівчаток; 6 імен хлопчиків.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ЧИСЛО І ЦИФРА 6. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА ПРИЛІЧУВАННЯМ 1. ПОНЯТТЯ “ШОСТИЙ”. “СУСІДИ” ЧИСЛА. СКЛАД ЧИСЛА 6. НАПИСАННЯ ЦИФРИ - Плани-конспекти уроків по математиці