ЧИСЛО І ЦИФРА 8. ПОНЯТТЯ “ВОСЬМИЙ”. СКЛАД ЧИСЛА 8. ДОДАВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 8

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

Урок 29. ЧИСЛО І ЦИФРА 8. ПОНЯТТЯ “ВОСЬМИЙ”. СКЛАД ЧИСЛА 8. ДОДАВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 8

Мета: ознайомити учнів з утворенням числа 8 і цифрою 8, поняттям “восьмий”, складом числа 8; учити писати цифру 8, розв’язувати приклади на додавання за допомогою числового променя; розвивати мислення; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

Сім пташок зліпив Семенко

І одну – мала Оленка.

Друзі, ви б не полічили,

Скільки діти птиць зробили?

– У садок до годівниці

Прилетіли 3 синиці,

А потім ще 4 птиці.

Скільки птиць на годівниці?

– До сірої чаплі на урок

Прилетіло сім сорок.

З них лише три сороки

Приготували уроки.

Скільки ледарів-сорок

Прилетіло на урок?

2. Усна лічба

Учитель демонструє картку із зображенням певної кількості предметів, а діти – цифру, яка позначає цю кількість. (З ягоди, 5 олівців, 4 м’ячі, 6 вишеньок, 1 груша, 2 квітки, 7 кульок)

3. Гра “Ланцюжок”

– Полічіть

від 1 до 7; від 7 до 1; від 3 до 6; від 7 до 4; від 2 до 5; від 5 до 1.

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Вступне слово вчителя

Робота над загадками

– Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новим числом і цифрою. А з яким – спробуйте відгадати.

– Ти зі мною не знайомий?

Я живу на дні морському.

Голова 3 вісім ніг,

От і весь я – … (восьминіг).

– Вісім ніг, як вісім рук,

Вишиває шовком круг

Цей дідок на диво.

Він легенький, наче пух,

Сплів для себе і для мух. (Павук)

– Яке число звучало у цих загадках?

– З яким новим числом ми ознайомимося сьогодні? (Із числом 8)

2. Робота за підручником (с. 36)

Завдання 1

1) Бесіда за малюнком.

– Скількох звірят зустрів собака? Порахуймо їх. (6)

– Скільки їх стало з собакою?

– Як же їх стільки стало? (До 7 додали 1)

– Отже, щоб одержати число 8, потрібно до 7 додати 1. Число 8, як і всі інші, має свій знак, позначається цифрою 8, “вісімкою”. (Демонстрування цифри).

– Який собака по порядку? (Восьмий)

2) Ознайомлення із друкованою цифрою 8.

Я – цифра вісім: два кільця,

Без початку і кінця.

3) Ознайомлення з рукописною цифрою 8.

А) Пояснення вчителя.

– Цифра 8 складається з верхнього і нижнього малих овалів. Верхній овал трохи менше за нижній. Починають писати її трохи нижче і правіше за середину верхньої сторони. Ведуть лінію праворуч угору, заокруглюють в правому верхньому кутку клітини, потім – справа наліво до середини нижньої сторони клітини, заокруглюють і піднімаються вгору до початкової точки.

Б) Написання цифри в повітрі під рахунок “раз-i, два-і”.

В) Написання цифри в зошиті.

Завдання 2

– Скільки полуничок у кожному кружечку?

– На які два числа можна розкласти число 8?

Завдання 3

– Полічіть за допомогою числового променя. Від якого числа летіло сонечко? На якому числі сіло спочатку? потім? Складіть приклад. Яка відповідь прикладу?

– Розгляньте другий числовий промінь. Прочитайте приклад під ним. Від якого числа слід летіти сонечку? На якому числі сісти спочатку? потім? Яка відповідь прикладу?

Завдання 4

– Розгляньте числовий потяг. Яка цифра сіла у вагон, наступний за 7?

– Назвіть “сусідів” числа 5; числа 6; числа 7.

– Яке число наступне за числом 7? Яке передує числу 6? А числу 8?

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ (див. Додаток до уроку)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– Ми рахували?

– Ми писали?

– Яку цифру й число вивчали?

ДОДАТОК ДО УРОКУ 29

1. Робота із числовим рядом

– Прочитайте числа від 1 до 8; від 8 до 1.

– Назвіть “сусідів” числа 7.

– Яке число передує числу 5?

– Яке число наступне за ним?

2. Логічне завдання

– Намалюйте в зошиті 2 кружечки, 1 квадратик, 1 кружечок.

– Розфарбуйте кружечки так, щоб квадратик був між синім і жовтим кружечками, а жовтий – поруч із зеленим.

3. Гра “Де сховалася цифра 8?”

ЧИСЛО І ЦИФРА 8. ПОНЯТТЯ ВОСЬМИЙ. СКЛАД ЧИСЛА 8. ДОДАВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 8

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ЧИСЛО І ЦИФРА 8. ПОНЯТТЯ “ВОСЬМИЙ”. СКЛАД ЧИСЛА 8. ДОДАВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 8 - Плани-конспекти уроків по математиці