ЧИТАННЯ І ЗАПИС ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000. ПИСЬМОВЕ ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ТА ТРИ ДІЇ

Мета: формувати в учнів уміння читати і записувати п’ятицифрові числа в межах 20 000; повторити прийоми письмового віднімання трицифрових чисел; удосконалювати вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ И ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усна лічба

– Скільки всього тисяч, сотень, десятків в числах: 238 856; 71 493?

– Полічіть від 2999 до 3007; від 12 993 до 13 005.

– Назвіть “сусідів” чисел:

1999 (1998,2000);

13 900 (13 899,13 901); 2660 (2659,2661)

3. Математичний диктант

– Запишіть тільки відповіді.

– Сума чисел 127 и 223.

– Різниця чисел 1000 и 250.

– У скільки разів 87 кг більше 29 кг?

– Різницю чисел 560 и 430 збільшити в 6 разів.

– Знайти половину 900.

– Знайти сьому частину суми чисел 250 и 240.

– Сторона квадрата 19 см. Чому дорівнює периметр квадрата?

– Суму чисел 44 и 56 помножити на різницю чисел 44 и 39.

– Довжина тіла ведмедя 2 м, він коротший за кита у 18 разів. Яка довжина тіла кита?

Відповіді: 350; 750; 3; 780; 450; 70; 76; 500; 36 м.

4. Робота в групах. Позмагаймось!

– Знайдіть значення виразів –

і ви дізнаєтеся назву одного з найбільш відомих заповідників України (Асканія Нова).

ЧИТАННЯ І ЗАПИС ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000. ПИСЬМОВЕ ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ТА ТРИ ДІЇ

III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Робота за підручником

Завдання 217(1) (фронтально)

Завдання 217(2) (запис чисел з коментуванням)

Завдання 218

Учні пояснюють, як можна отримати число 20 000.

Лічба десятками тисяч до 100 000 та у зворотньому порядку (завдання 219)

2. Фізкультхвилинка

Працювати перестали

І тепер всі дружно встали.

Будемо відпочивати,

Нумо, вправу починати!

Руки вгору, руки вниз

І легесенько пригнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз – присіли, другий – встали.

Всі за парти посідали.

IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Письмове віднімання трицифрових чисел

Учні повторюють алгоритм письмового віднімання.

– При відніманні трицифрових чисел одиниці записують під одиницями, десятки під десятками, сотні під сотнями. Віднімати починають з одиниць. Від однієї одиниці не можна відняти дві одиниці. Тому беремо один десяток із семи десятків. Над цифрою сім ставимо крапку. Один десяток замінимо десятьма одиницями та ще 1 одиниця, буде 11. Від 11 відняти 2 буде 9. Записуємо під одиницями. Від 6 десятків відняти 2 десятки, буде 4 десятки. Записуємо під десятками. Від 6 сотень відняти 3 сотні, буде 3 сотні. Записуємо під сотнями.

Відповідь: 349.

ЧИТАННЯ І ЗАПИС ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000. ПИСЬМОВЕ ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ТА ТРИ ДІЇ

2. Розв’язування прикладів з коментуванням

Завдання 220 (1)

ЧИТАННЯ І ЗАПИС ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000. ПИСЬМОВЕ ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ТА ТРИ ДІЇ

3. Самостійна робота

Діти самостійно розв’язують приклади з подальшою взаємоперевіркою в парах.

ЧИТАННЯ І ЗАПИС ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000. ПИСЬМОВЕ ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ТА ТРИ ДІЇ

На дошці записані відповіді.

– Знайдіть “зайве” число: 380; 617; 489; 197; 389.

4. Робота над задачами

Завдання 221

Учні складають задачу за малюнком та розв’язують її.

Кіт повертався додому від озера до лісу та дорогою зустрів жабеня, яке поверталося на озеро з лісу. До місця зустрічі кіт пройшов 409 м, а жабеня про – стрибало на 68 м менше. Яка відстань від лісу до озера?

1) 409 – 68 = 341 (м) – прострибало жабеня;

2) 409 + 341 = 750 (м) – відстань від лісу до озера.

409 + (409 – 68) = 750 (м)

Завдання 222

ЧИТАННЯ І ЗАПИС ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000. ПИСЬМОВЕ ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ТА ТРИ ДІЇ

Розв’язання задачі записується на дошці і в зошитах окремими діями.

1) 800 : 4 – 1 = 200 (кг) – першого дня;

2) 200 + 120 = 320 (кг) – другого дня;

3) 200 + 320 = 520 (кг) – першого і другого дня;

4) 800 – 520 = 280 (кг)

5. Геометричний матеріал

Завдання 223

– Скільки трикутників зображено на малюнку?

– Які сторони трикутника ABC перетинає відрізок КМ?

– Виміряйте сторони трикутника ABC та знайдіть його периметр.

АВ = 32 мм; ВС = 32 мм; АС = 30 мм

Р? АВС = 32 + 32 + 30 = 94 мм = 9 см 4 мм

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завдання 224; 225 (с. 36).

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

– Що було цікавого на уроці?

– Який вид роботи видався складним для вас?

– Якими будуть ваші побажання на наступний урок?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ЧИТАННЯ І ЗАПИС ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000. ПИСЬМОВЕ ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ТА ТРИ ДІЇ - Плани-конспекти уроків по математиці