Читання й записування чотирицифрових чисел у межах двох тисяч. Утворення другої тисячі. Лічба тисячами до 10 тисяч
УРОК 15
Тема. Читання й записування чотирицифрових чисел у межах двох тисяч. Утворення другої тисячі. Лічба тисячами до 10 тисяч
Мета: вправляти учнів у запису й читанні чотирицифрових чисел; пояснити, що в чотирицифровому числі чотири розряди: одиницею четвертого розряду є тисяча, тисяча – це нова лічильна одиниця.
Обладнання: нумераційна таблиця, картки для усної лічби, предметні малюнки.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка наявності домашнього завдання
2. Усна лічба Гра “Комп’ютер”
3. Завдання для опитування
– Прочитати числа: 1 853, 1 207, 1 009, 1 744, 1 721.
– Назвати “сусідів” чисел: 1 445, 1 001, 1 099.
– Порівняти числа:
– Полічити сотнями до 10 сотень.
II. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за вправою № 118
2. Прочитати числа.
– За нумераційною таблицею;
– за записом цифрами (1 000, 2 000, 3 000, 4 000, 5 000, 6 000, 7 000, 8 000, 9 000, 10 000).
Тисячі | Сотні | Десятки | Одиниці |
1 | 2 | 0 | 5 |
4 | 5 | 9 | 4 |
2 | 0 | 7 | 5 |
1 | 3 | 8 | 6 |
1 | 2 | 0 | 7 |
2 | 1 | 0 | 9 |
2 | 0 | 0 | 0 |
3.
4. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Розв’язання прикладів № 121
38 : 2 = (20 + 18) : 2.
2. Усне розв’язання задачі № 120
3. Розв’язання задачі № 122 за малюнком
4. Розв’язання задачі № 123 двома способами
5. Робота з геометричним матеріалом
Розподілити фігури на дві групи: прямокутники і не прямокутники. Пояснити свій вибір.
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 125, 126.