ЦУКРОВИЙ СИРОП

ЦУКРОВИЙ СИРОП – розчин цукру й води різної концентрації, залежно від сезону й мети його використання. Сироп дають бджолам при відсутності медяних кормових запасів, при заміні неякісного меду, для стимуляції яйцекладки матки, при дресируванні бджіл і даванні сім’ї лікарських препаратів. Ц. с. може бути густим (2 частини цукру на 1 частину води), середньої густоти(1:1 води й цукри), рідким(1 частина цукру на2частини води).

Густий сироп згодовують бджолам при поповненні кормових запасів; дають його великими одноразовими порціями восени, узимку

й напровесні, середньої густоти – у теплий час: навесні й наприкінці літа одноразовими порціями, рідкий – у теплий час, щоб простимулювати яйцекладку матки, span style=’font-size:14.0pt;font-family:”Verdana”,”sans-serif”; color:windowtext’>дають щодня невеликими порціями по 200-300 г на бджолосім’ю.

Щоб приготувати Ц. е., у киплячу воду спочатку засипають невелику частину цукру, ретельно перемішують доти, доки він не розчиниться, а потім всипають решту. Посуд з вогню не знімають і стежать, щоб цукор не пригорів. Як тільки весь цукор розчиниться (не доводять до кипіння), посуд знімають із вогню й сироп прохолоджують до температури

30-35 °С і відразу роздають його сім’ям бджіл. Теплий сироп бджоли швидко забирають із годівниць. Якщо в годівниці залишився сироп, його необхідно злити, підігріти й тільки тоді давати повторно.

Ц. с. можна давати в суміші з пергою, дріжджами, молоком й іншими замінниками перги.

Ц. с., що дається перед зимівлею бджіл, згодовують заздалегідь, до холодів, щоб бджоли встигли переробити його на мед до формування зимового клубу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ЦУКРОВИЙ СИРОП - Бджільництво