Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові
УРОК 66
Тема. Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові
Мета: формувати в учнів навички письмового ділення багатоцифрових чисел на одноцифрове; уміння розв’язувати задачі на знаходження суми двох добутків й ускладнені задачі на спосіб зведення до одиниці.
Обладнання: таблиці для усної лічби, предметні малюнки.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
Усні обчислення.
1. Гра ” Знайди пару”
На дошці розсипані різні фігури. На них – числа. Потрібно вибрати пару фігур: з числом-відповіддю і прикладом.
2. Гра-змагання “Найкращі лучники”
На дошці – 3 таблиці з прикладами (за кількістю рядів у класі). Це картка-мішень. Учні з кожного ряду по одному виходять до таблиці і стрілкою влучають у ціль (поєднують приклад з відповіддю). Виграє та команда, яка без помилок влучить у всі цілі.
Приклад карток-мішеней
3. Розв’язання прикладів з остачею
4. Завдання для опитування
– Поділити іменовані числа.
1 год. : 3
1 см : 5 мм
1 дм : 4 мм
2 кг : 5
– Розв’язати задачу.
Площа прямокутника 45 см2. Ширина
– Поділити з коментуванням:
288 953 : 7, 7 406 : 7, 360 – 10 : 100 : 18, 120 – 100 : 10 : 6.
– Знайти частки 34 104 : 6 і 94 056 : 4 з поясненням.
– Самостійна робота: ділення іменованих чисел (завдання № 550).
5. Фізкультхвилинка
II. Розвиток математичних умінь
1. Розглянути малюнки й пояснити, що можна знайти за даними виразами.
2. Розв’язання задачі № 548 з коментуванням
3. Самостійна робота
Розв’язати задачу № 549 складанням виразу.
III. Підсумки уроку
IV. Домашнє завдання
№ 551, 552.