Ділення з остачею багатоцифрових чисел на двоцифрові у випадку, коли частка містить 0 одиниць
УРОК 114
Тема. Ділення з остачею багатоцифрових чисел на двоцифрові у випадку, коли частка містить 0 одиниць
Мета: пояснити учням отримання нуля в розряді одиниць під час ділення багатоцифрового числа на двоцифрове; виробляти вміння розв’язувати задачі на спільну роботу та знаходження середнього арифметичного.
Обладнання: таблиці “Ділення на двоцифрове число”.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
Усні обчислення
1. математичний диктант
– Перше число a, друге – у 3 рази більше. Записати вираз
– Перше число c, друге – у 4 рази менше. Записати суму цих чисел.
– Перше число b, друге число на 7 більше. Записати різницю цих чисел.
– Перше число х, друге становить 1/5 від першого. Записати добуток цих чисел.
2. Розв’язати приклад.
103 – 81 – 17 446 : 13 : 61
II. Вивчення нового матеріалу
1. Самостійне опрацювання пояснення матеріалу учнями за вправою № 925
2. Первинне закріплення
Вправа № 926 (перший приклад виконати із записом на дошці і детально пояснити, другий – коментоване розв’язання).
3. Самостійне розв’язання прикладів № 924
4.
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Фронтальне розв’язання задачі № 927
A : 5 – стільки набере сторінок оператор за 1 годину;
K : (a : 5) – потрібно.
2. Самостійне розв’язання задачі № 928 (одному учневі вчитель пропонує записати на дошці розв’язання задачі виразом)
(4 500 – 8 + 4 – 17) : (8 + 17)
3. Розв’язати задачу.
Марина першого дня з’їла 12 цукерок, другого – 15, а третього – 6. Скільки в середньому цукерок з’їла Маринка за три дні?
IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
№ 929, 930.