Динамічна палітра музичних творів. Робота над піснею-гімном “Ще не вмерла України…”. Слухання музики. А. Хачатурян. “Танок із шаблями” з балету “Гаяне”

7 КЛАС

Тема 1. Образний зміст музики

Урок 10

Тема уроку. Динамічна палітра музичних творів. Робота над піснею-гімном “Ще не вмерла України…”.

Слухання музики. А. Хачатурян. “Танок із шаблями” з балету “Гаяне”

Мета уроку: поглиблювати знання учнів з нотної грамоти, домагатися чистоти інтонування; розвивати вміння дітей аналізувати твір за його формою та засобами виразності, музичний слух; виховувати почуття любові до рідного краю.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: магнітофон, фортепіано, аудіо-записи,

портрет А. Хачатуряна.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

1. Музичне вітання.

2. Оголошення теми уроку.

II. Актуалізація опорних знань.

Діти, ми зараз вивчаємо з вами обширну тему “Образний зміст музики” і вже знаємо, що без елементів музичної мови та засобів виразності його неможливо створити. Тому, крім темпу, ритму, метру, не менш важливим елементом є динаміка. Високому рівню почуттів відповідає динамічне наростання звуку, тихе звучання виражає сум.

Давайте виконаємо вправу “Від шепоту до крику”. Промовляємо цифри:

1 – 2 – пошепки,

3 – 4 – тихим голосом,

5 –

б – середнім голосом,

7 – 8- голосно,

9! – дуже голосно,

10!!! – крикнути.

А зараз проспіваємо таку вправу з певними динамічними відтінками, які 1 ви зараз назвете.

Динамічна палітра музичних творів. Робота над піснею гімном Ще не вмерла України.... Слухання музики. А. Хачатурян. Танок із шаблями з балету Гаяне

Виконую вправу:

Діти називають: форте, крещендо, мецо піано, та що вони означають, а тоді повторюють вправу за вчителем.

III. Робота над піснею – гімном.

Пісню потрібно виконувати урочисто, з почуттям патріотизму Наголосити, що таке гімн.

– Хто його автори?

– Які символи України знаєте та їх значення?

Працюю над чистотою інтонування, дикцією, динамічним планом.

IV. Слухання музики.

1. Сьогодні на уроці ми послухаємо музику вірменського композитора (портрет на дошці) Арама Хачатуряна, яка вирізняється своїм кавказьким темпераментом, свіжістю гармонії та її оркестровою барвою. Поєднавши народне мистецтво з професійною музикою, вірменський композитор створив свій стиль композиторського письма.

Народився композитор у м. Тбілісі, музичної освіти не мав, але у 18 років поступив у музичний технікум у Москві, маючи хорошу музичну пам’ять і слух. Творчість його різножанрова: балети “Спаргак”, “Гаяне”, музика до драми Лєрмонтова “Маскарад”, Шекспіра “Король Лір”, музика до кінофільмів, романси, пісні. Сьогодні ви послухаєте “Танець з шаблями” з балету “Гаяне”. Балет “Гаяне” написаний у роки Великої Вітчизняної війни, а його перша прем’єра відбулася у м. Перм. Герої балету – колгоспники і бійці. їхнє щастя невіддільне від щастя свого народу. У важкій боротьбі знаходить своє щастя і Гаяне. Вона знаходить винних у підпалі складів з бавовною, серед яких і її чоловік. Балет закінчується національним святом. Щаслива Гаяне знаходить своє щастя у новій сім’ї.

2. Слухання твору

3. Характеристика прослуханого.

– “Танок з шаблями” завдяки його запальній музиці знають в усьому світі. Складний гострий ритм, динаміка, а поряд наспівність в окремих моментах надають твору неповторності, самобутності.

– Яка роль динамічних відтінків у творі?

V. Підсумок уроку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Динамічна палітра музичних творів. Робота над піснею-гімном “Ще не вмерла України…”. Слухання музики. А. Хачатурян. “Танок із шаблями” з балету “Гаяне” - Плани-конспекти уроків по музиці