ДІЯ ВІДНІМАННЯ. НАЗВИ КОМПОНЕНТІВ І РЕЗУЛЬТАТУ ДІЇ ВІДНІМАННЯ. ЗНАХОДЖЕННЯ РІЗНИЦІ ЧИСЕЛ

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

Урок 42. ДІЯ ВІДНІМАННЯ. НАЗВИ КОМПОНЕНТІВ І РЕЗУЛЬТАТУ ДІЇ ВІДНІМАННЯ. ЗНАХОДЖЕННЯ РІЗНИЦІ ЧИСЕЛ

Мета: розкрити суть дії віднімання; вчити учнів складати, читати й розв’язувати рівності на віднімання за малюнками і числовим променем; розвивати мислення; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

– Сидів хлопчик біля річки,

Він спіймав аж три плотвички.

Лисенятко

одну вкрало.

Скільки рибок в нього стало?

– Гляньте, білочка одна

Визирає із дупла.

Ще одна стрибнула з гілки,

А за нею ще три білки.

Ми просимо, діти милі,

Щоб всіх білок полічили.

– Мчаться на санчатах

Четверо малят.

Троє з них – дівчата.

Скільки ж тут хлоп’ят?

– 5 яблунь у саду ростуть.

4 з них уже цвітуть.

А скільки ще не розцвіли,

Ну, як би ви відповіли?

2. Усна лічба

1) Лічба оточуючих предметів: парт, хлопчиків, дівчаток (у межах 10).

2) Читання чисел, записаних на дошці: 5; 7; 8; 6; 9; 3; 10; 4 у порядку спадання.

3) Які “сусіди” в числа 5?

Яке число йде за числом 7? Яке число передує числу 9?

4) Розв’язування прикладів.

8 – 1

10 – 3

4 + 2

7 + 3

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 49)

Завдання 1

– Скільки всього машинок?

– Скільки машинок не можуть їздити?

– Скільки машинок можуть їздити?

– Щоб дати відповідь на запитання, слід відняти від п’яти три, виконати дію віднімання. Число, від якого віднімають, називають зменшуваним; число, яке віднімають, називають від’ємником; число, яке отримали, виконуючи дію віднімання, називають різницею. Читають так: “Різниця чисел 5 і 3 дорівнює 2”, або “Від 5 відняти 3, буде 2”, або “5 мінус 3 дорівнює 2”.

Завдання 2

– Яку різницю отримав перший ведмедик?

– Яку різницю отримав другий ведмедик?

– Хто з них помилився?

– Назвіть правильну різницю.

Завдання 3

– Знайдіть різницю. Підкресліть від’ємник. Прочитайте вирази з однаковими відповідями. (5 – 3; 4 – 2; 5 – 1; 8 – 4; 10 – 5; 7 – 2; 9 – 4; 6 – 3; 7 – 4)

Фізкультхвилинка

IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Доповнення рівностей

ДІЯ ВІДНІМАННЯ. НАЗВИ КОМПОНЕНТІВ І РЕЗУЛЬТАТУ ДІЇ ВІДНІМАННЯ. ЗНАХОДЖЕННЯ РІЗНИЦІ ЧИСЕЛ

2. Хвилинка каліграфи. Гра “Конкурс красунь”

3. Робота з числовим віялом

– Назвіть числа від 1 до 10; від 10 до 1.

– Назвіть число попереднє до числа 7.

– Назвіть число, наступне числу 8.

– Назвіть “сусідів” числа 3.

– Як одержати число наступне числу 5?

– Покажіть, з яких двох чисел складаються числа 8; 10.

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– Як називають число, від якого віднімають?

– Як називають число, яке віднімають?

– Як називають число, яке отримують, виконуючи дію віднімання?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ДІЯ ВІДНІМАННЯ. НАЗВИ КОМПОНЕНТІВ І РЕЗУЛЬТАТУ ДІЇ ВІДНІМАННЯ. ЗНАХОДЖЕННЯ РІЗНИЦІ ЧИСЕЛ - Плани-конспекти уроків по математиці