ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ І МАСИ

Мета: ознайомити учнів з прийомами письмового додавання і віднімання іменованих чисел, виражених в одиницях вимірювання довжини і маси; закріплювати вміння розв’язувати задачі; розвивати уважність; виховувати інтерес до предмета.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення. Кругові приклади

ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ І МАСИ

3. Математичний диктант. Гра “Так чи ні?”

– Число 280 більше 14 в 2 рази.

– У числі 826 – 8 одиниць III розряду.

7 кг – це 700 м.

– У числі 7258 всього 7 тисяч.

– Добуток чисел 25 і 4 дорівнює 1000.

– Частка чисел 320 і 8 більше, ніж частка чисел 320 і 80.

– Периметр рівностороннього трикутника зі стороною 17 см дорівнює 51 см.

Відповіді: ні; так; ні; так; ні; так; так.

4. Аналіз самостійної роботи

Учитель аналізує роботи учнів, виявляючи типові помилки. Колективно виконуються завдання, у яких були допущені помилки.

III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Повторення таблиць одиниць вимірювання довжини і маси

Завдання 431 (усно, “ланцюжком”)

ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ І МАСИ

Пояснення способів

віднімання іменованих чисел (на основі завдання 432)

Віднімання виконується на дошці в клітинку.

– Зробіть висновок, що числа, які виражають довжину і масу, можна додавати і віднімати двома способами:

1) додавати так, як вони записані в прикладі;

2) замінити кожне число меншими одиницями вимірювання довжини або маси і виконати дії.

2. Закріплення нового матеріалу

Завдання 432 (2) (з коментуванням)

ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ І МАСИ

Завдання 434 (1)

Учні пояснюють різні способи додавання іменованих чисел, виражених в одиницях маси.

Завдання 434 (2) (самостійно з подальшою самоперевіркою з дошки)

ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ І МАСИ

3. Фізкультхвилинка

IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА НАД ЗАДАЧАМИ

Завдання 433

Учні читають задачу, складають короткий запис, самостійно розв’язують її, записуючи в зошиті.

10 с -12 удар.

1 хв – ?

1 хв = 60 с

12 – (60 : 10) = 72 удари нарахує дівчинка за хвилину.

Завдання 435

Учні ознайомлюються зі змістом задачі. Під керівництвом учителя складають її короткий запис. Перевіряють короткий запис, порівнюючи з текстом задачі. Аналізують задачу від питання до даних і колективно розв’язують.

ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ І МАСИ

1) 5 кг 720 г – 3 кг 345 г = 2 кг 375 г – маси курки;

ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ І МАСИ

2) 5 кг 720 г + 2 кг 375 г = 8 кг 095 г – маса гусака і курки;

ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ І МАСИ

3) 8 кг 095 г + 4 кг 390 г = 12 кг 485 г – маса індика;

ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ І МАСИ

4) 8 кг 95 г + 12 кг 485 г = 20 кг 580 г – загальна маса гусака, курки і індика.

ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ І МАСИ

Завдання 436

Учні розв’язують задачу самостійно з подальшою самоперевіркою. Один учень працює біля дошки.

50 пакетів – 1 ц 50 кг

100 пакетів – ?

I спосіб

1) 150 кг : 50 = 3 (кг) – маса одного пакета;

2) 3 – 100 = 300 (кг) – маса 100 пакетів.

100 – (150 : 50) = 300 (кг) = 3 ц

II спосіб

1) 100 : 50 = 2 (рази);

2) 150 – 2 = 300 (кг) = 3 ц – маса 100 пакетів.

150 – (100 : 50) = 300 (кг) = 3 ц

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завдання 437; 438 (с. 70).

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Як можна додавати і віднімати числа, які виражають одиниці довжини і маси?

– Як ви вважаєте, які знання необхідно вдосконалити, щоб успішно впоратися з контрольною роботою за темою?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ І МАСИ - Плани-конспекти уроків по математиці