ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ВИДУ 38 + 2; 80

Мета: повторити окремі випадки додавання і віднімання у межах 100; формувати вміння розв’язувати рівняння на знаходження невідомого доданка; складати обернені задачі; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

– Зачитайте розв’язання задач 51.

(32 + 44) – 23 = 53

– Що спільного в цих задачах? (Розв’язання)

– Чим вони відрізняються? (Умовою, відповіддю)

2. Гра “Доповни до 10”

– Числа 2; 5; 6; 7; 8; 9; 3; 4 доповніть до 10.

3.

Гра “Число загубилося”

ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ВИДУ 38 + 2; 80

4. Цікаві задачі

– Півень голосно кричить,

Двадцять людей може збудить.

Скільки півнів посадити,

Щоб сто людей розбудити?

(Може і один розбудити сто людей, якщо вони поруч.)

– Киця й котик залюбки

Випікали пиріжки.

Киця з тіста сім зліпила,

Котик з снігу – тільки п’ять.

Скільки всіх, малеча мила,

Пиріжків вони з їдять? (7 пиріжків)

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

– Сьогодні ми продовжимо вчитися розв’язувати рівняння на знаходження невідомого доданка, повторимо окремі

випадки додавання і віднімання у межах 100.

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Повторення окремих випадків додавання і віднімання у межах 100 (с. 10, завдання 52)

– Поясніть розв’язання прикладів.

2. Гра “Хто швидше?” (с. 10, завдання 53)

– Випишіть вирази зі значеннями:

1 варіант – 30; 47;

2 варіант – 60; 88.

– Перевірте себе.

27 + 3 = 30

55 + 5 = 60

50 – 3 = 47

90 – 2 = 88

3. Колективна робота над задачами (с. 10, завдання 54).

– Розгляньте малюнки.

– Розв’яжіть першу задачу. (5 + 3 = 8 (л))

– Розв’яжіть другу задачу. (8 – 5 = 3 (л))

– Чим схожі задачі і чим вони відрізняються?

– Як називаються такі задачі? (Друга задача є оберненою до першої.)

– Складіть ще одну задачу, обернену до розв’язаних.

ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ВИДУ 38 + 2; 80

– Розв’яжіть її.

8 – 3 = 5 (л)

Фізкультхвилинка

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Робота над задачею (с. 10, завдання 55).

ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ВИДУ 38 + 2; 80

– Чи можемо відразу дати відповідь на головне питання задачі?

– Чому? (Не знаємо, скільки метрів шосе проклала друга бригада.)

– Як дізнатися скільки метрів шосе проклала друга бригада? (95 – 42 = 53 (м))

– Яка з бригад проклала більше?

– На скільки метрів? (53 – 42 = 11 (м))

2. Творча робота над задачею

– Складіть подібну задачу про роботу учнів.

У парку хлопчики і дівчатка посадили 25 берізок. Хлопчики посадили 15 дерев. Хто посадив більше дерев – хлопчики чи дівчатка, і на скільки дерев більше?

– Розв’язання запишіть у зошит.

Розв’язання

1) 25 – 15 = 10 (д.) – посадили дівчатка

2) 15 – 10 = 5 (д.)

Відповідь: хлопчики посадили більше на 5 дерев.

3. Самостійна робота (с. 10, завдання 56)

– Розв’яжіть рівняння.

1 варіант

Х + 7 = 70

Х – 7 = 70

2 варіант

42 + х = 82

10 – х = 3

Перевірка виконаної роботи.

– Прокоментуйте розв’язання.

– Що називаємо рівнянням?

– Що означає розв’язати рівняння?

4. Задачі-жарти (с. 10, завдання 5)

Відповіді: 1) на 5 років; 2) 6 кг.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що цікавого дізналися на уроці?

– Що таке обернена задача?

– Як можна скласти таку задачу?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 11, завдання 58; 59.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ВИДУ 38 + 2; 80 - Плани-конспекти уроків по математиці