Досягнення успіху

ЛЮДИНА
& 6. Досягнення успіху

Повтори те, що знаєш

Закінчи речення.

Успіх – це…

Для досягнення успіху людині треба

Прочитайте притчу Дональда Біссета.

Дракон Комодо

Жив-був на світі дракон. Звали його Комодо. Він умів вивергати вогонь, і тому мешканці міста його боялися. Зачувши його кроки, всі розбігалися й ховалися. А не почути було неможливо, бо Комодо носив три пари взуття, адже у дракона було аж шість ніг! І всі шість черевиків разом та ще кожен черевик окремо жахливо рипіли.

Якось Комодо зустрів дівчинку Сюзі, яка його анітрохи не злякалася.

– Навіщо ти вивергаєш вогонь? – запитала вона.- Ти ж усіх лякаєш!

– Ну,- відповів дракон,- я… не знаю. Якось не думав про це. А що, більше не треба лякати?

– Звичайно, не треба,- сказала Сюзі.

– Гаразд, не буду,- пообіцяв Комодо.

Вони попрощалися, і Сюзі пішла додому. Уже сутеніло, а ліхтарник Чарлі чомусь не запалював вуличних ліхтарів, і перехожі не бачили дороги.

Виявилося, що він навіть не підводився цього дня із ліжка. Чарлі дуже втомився напередодні й не встиг ще як слід відпочити. Він спав і жував уві сні бутерброд.

А мер міста сер Вільям дуже сердився.

І тут Сюзі спало на думку, що треба робити. Вона побігла до печери Комодо і привела дракона в місто. Вони вдвох обійшли всі вулиці, дракон вивергав вогонь і запалював ліхтарі.

Жителі міста дуже зраділи і з того часу зовсім не боялися дракона. І кожен рік, коли ліхтарник Чарлі їхав у відпустку, вони кликали Комодо запалювати на вулицях міста ліхтарі.

Досягнення успіху

Чому дракона Комодо спочатку всі боялися, а потім полюбили?

Я хочу дізнатися

Як досягти успіху?

Знайди в словничку (с. 141) слово філософ. Довідайся його значення.

Досягнення успіху

Конфуцій, китайський філософ

Прочитай розповідь про відому людину.

У Стародавньому Китаї жив філософ Конфуцій. Народився він у знатній, але збіднілій родині. Батько його був хоробрим воїном і відзначався великою фізичною силою. Він загинув, коли Конфуцію було всього три роки. Мати померла, коли хлопцеві виповнилося шістнадцять. Дитинство Конфуція було важким і бідним, але це не завадило йому стати освіченою людиною.

У часи, коли жив Конфуцій, бути освіченим означало володіти шістьма видами мистецтв: виконувати ритуали (правила поведінки), розуміти музику, стріляти з лука, управляти колісницею, вміти читати і знати математику, тобто вміти рахувати.

Спочатку Конфуцій був чиновником (державним службовцем), а потім заснував першу в Китаї приватну школу. За переказами, у нього було три тисячі учнів. Він ділився з ними своєю мудрістю і невдовзі став дуже знаменитим. До нього за порадою часто зверталися правителі давньокитайської держави.

Чого ж навчав Конфуцій?

Він вважав, що кожна людина повинна чесно робити свою справу, бути доброю та справедливою й жити за таким правилом: “Чого собі не бажаєш, того не роби іншим”. У сім’ї мають бути добрі стосунки: старші люблять молодших і піклуються про них, а молодші шанують своїх батьків.

Після смерті Конфуція на його честь у Китаї було побудовано кілька храмів. Будинок мудреця перетворено на музей. Учення Конфуція поширилося не тільки в Китаї, але й по всьому світу.

Багато висловів Конфуція стали крилатими. Їх часто вживають сучасні китайці. Наприклад: “Серед трьох, що йдуть, напевно, знайдеться той, хто гідний стати моїм учителем” (тобто у кожного є свої достоїнства, тому люди повинні вчитися один в одного).

Хто такий філософ? Чого навчав Конфуцій?

Поясни вислови Конфуція і Г. С. Сковороди.

“Лише те помилка, що не можна виправити”.

Конфуцій

“Найкраща помилка та, якої допускаються в навчанні”. “Без бажання все важке, навіть найлегше”.

Г. С. Сковорода

Я дізнався, що

Досягти успіху можна різними шляхами;

Знання мають велике значення в житті людини.

Я прагну

Стати освіченою людиною.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Досягнення успіху - Світ