ЕНТОМОФІЛЬНА КУЛЬТУРА

ЕНТОМОФІЛЬНА КУЛЬТУРА – рослина, що запилюється комахами. Збираючи з квіток нектар і пилок, бджоли й інші комахи-запильники відвідують безліч квіток. Щоб наповнити медяний зобок, бджолі за один виліт доводиться відвідати кілька десятків квіток. Під час добування корму бджоли проповзають між тичинками й маточками, доторкаючись до них. До волосків комах липне багато пилкових зерен, які при певній будові квіток і розміщенні в певному порядку статевих органів потрапляють при збиранні нектару на їхні рильця.

Пилкові зерна Е. к. великі, липкі,

з нерівною поверхнею й легко збиваються в одну масу, тому частіше переносяться комахами. їхні квітки яскраво забарвлені, часто зібрані у великі суцвіття. Крайні квітки багатьох рослин (соняшник, морква й ін.), втративши основну функцію, почали виконувати своєрідну роль орієнтирів для запильників. Це сприяє перехресному запиленню комахами. Часто простежуються відповідності між будовою деяких квіток і довжиною й будовою хоботка в деяких комах. Це вказує на пристосованість окремих видів рослин до запилення певним видом комах.

Уважається, що близько 80 % Е. к. запилюються медоносними бджолами, іншу частину відвідують джмелі, мухи, метелики й ін.

До Е. к. належать огірки, еспарцет, гречка, плодові культури й безліч інших сільськогосподарських культур.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ЕНТОМОФІЛЬНА КУЛЬТУРА - Бджільництво