Фізико-географічні та історико-політичні особливості Океанії

МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА

Розділ 5
РЕГІОНИ СВІТУ

5.5. ЗАГАЛЬНИЙ ОГЛЯД АВСТРАЛІЇ ТА КРАЇН ОКЕАНІЇ 5.5.2. Фізико-географічні та історико-політичні особливості Океанії
Океанія – це сукупність островів у центральній та південно-східній частині Тихого океану між Австралією, Малайським архіпелагом на заході і широкою смугою океану, де немає островів – на півночі, сході і півдні.
До складу Океанії, згідно з британською класифікацією, входять Австралія, Нова Зеландія, Полінезія (Французька Полінезія, Лінійні острови, Піткейрн, Самоа,

Тонга, Тувалу), Мікронезія (Каролінські острови, Гуам, Кирібаті, Маріанські та Маршаллові острови), Меланезія (Фіджі, Нова Каледонія, Папуа – Нова Гвінея та Соломонові острови). Загальна територія островів (разом з Австралією і Новою Зеландією) становить 8,5 млн. км2. Площа власне островів становить 1,26 млн. км2. Інколи Океанію розглядають як самостійну частину світу.
Значну частину Океанії становлять володіння Австралії, Великобританії, Нової Зеландії, США та Франції.
Острови за походженням переважно вулканічні (височини) та коралові (низовинні). Найбільша висота островів Океанії – гора Джая на острові Нова Гвінея
(5029 м).
Клімат на островах океанічний, переважно субекваторіальний та екваторіальний, на півдні – субтропічний та помірний. Щороку випадає в основному 1000 мм. опадів, на навітряних схилах великих островів – до 10 тис. мм. На островах рослинність представлена вологими тропічними лісами, саванами і луками. Для фауни характерна мала кількість ссавців і безліч птахів, багато з них ендемічні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Фізико-географічні та історико-політичні особливості Океанії - Довідник з економіки