ГАЛОГЕНИ – ПРОСТІ РЕЧОВИНИ

Хімія – універсальний довідник

ГАЛОГЕНИ

ГАЛОГЕНИ – ПРОСТІ РЕЧОВИНИ

Галогени складаються з двохатомних молекул F2, Сl2, Вr2 і т. д.

Зв’язки між молекулами у речовинах дуже слабкі, і вже при незначному підвищенні температури вони розриваються – речовина перетворюється в рідину і далі в газ. Зі зростанням молекулярної маси температури плавлення і кипіння речовин підвищуються. Це – загальна закономірність: зі зростанням молекулярної маси підвищуються температури плавлення і кипіння речовин, що складаються з молекул.

Галогени

забарвлені (мають різний колір), причому при переході від одного елемента до іншого зверху вниз у групі інтенсивність забарвлення утворених ними простих речовин посилюється: фтор – світло-жовтий, хлор – жовтувато-зелений, бром – червоно-коричневий, йод – сіро-фіолетовий.

За винятком фтору, що бурхливо реагує з водою, галогени малорозчинні у воді. Щоб приготувати їх концентрований розчин, використовують інші розчинники. Наприклад, для приготування йодної настойки в якості розчинника використовують спирт.

Водні розчини галогенів називаються відповідно хлорною, бромною і йодною водою, в них галогени зберігають значною мірою свої властивості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ГАЛОГЕНИ – ПРОСТІ РЕЧОВИНИ - Довідник з хімії