ГОРОШОК

ГОРОШОК – багаторічна й однолітня кормова рослина із родини бобових. Є доброю кормовою культурою. Належить до другорядних медоносів. Росте повсюдно. Його налічується більше 90 видів. Найчастіше вирощують Г. мишачий і тонколистий.

Мишачий Г. – багаторічна рослина заввишки 30-120 см, завдовжки до 80 см. Стебло з борозенками. Вся рослина з притиснутими волосками. Листя парноперисте, зазвичай з дуже чутливими вусиками, які при доторканні до сусідньої рослини починають обвиватися довкола неї, у такий спосіб підтримуючи слабке стебло у вертикальному положенні.

У Г. тонколистого квіткові грона довші (удвічі довші листя). Квітки синьо-фіолетового кольору або білуваті, у пазушних гронах, на довгих квітконосах. У суцвітті має від 20 до ЗО квіток. Цвіте з червня по вересень. Бджоли відвідують його для збирання нектару й пилку. Пилок у момент приземлення комахи на квітку вимітається з човника “стовпчиковою щіточкою”, яка знаходиться на кінці стовпчика. Цукропродуктивність Г. мишачого – 70 кг з 1 га, Г. тонколистого – 10 кг з 1 га.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

ГОРОШОК - Бджільництво