ГРОШІ, ЇХ СУТНІСТЬ І ФУНКЦІї

СИСТЕМА УРОКІВ З ОСНОВ ФІЛОСОФІЇ

Урок 10. ГРОШІ, ЇХ СУТНІСТЬ І ФУНКЦІї

Мета: сформувати уявлення про гроші та їх функції; розкрити сутність грошей; познайомити з банківською системою, роботою банків; виховувати розуміння необхідності правильно заробляти та витрачати гроші.

Тип уроку: комбінований.

Форма проведення: віртуальна екскурсія до банку (на урок бажано запросити співробітника банку).

Обладнання: медіа-дошка, комп’ютери.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

II. Актуалізація знань. Мотивація учнів

1) Виступи

учнів з доповідями “Україна на шляху до ринкової економіки”.

2) Складання листа до Кабінету Міністрів з пропозиціями щодо бюджету на наступний рік.

III. Вивчення нового матеріалу

Віртуальна екскурсія до банку

На медіа-дошці демонструється вигляд банку, його залів, працівників, сховищ тощо.

1. Вітальне слово голови правління банку. Розповідь про структуру банківської системи держави, структуру віртуального банку.

2. Виступи завідуючих відділами.

1) Сутність грошей та їх походження.

2) Форми грошей і шляхи їх вдосконалення.

3) Призначення грошей в економіці.

4) Електронні гроші в сучасному

світі інформаційних технологій.

3. Виступ представника банку. Розповідь про банк, в якому він працює.

4. Запитання до банкірів.

5. Практичні завдання для учнів.

1) Відкрити банківський рахунок.

2) Взяти кредит у банку.

3) Відкрити приватний банк.

IV. Підсумки уроку

Коментар професіоналів. Оцінювання роботи учнів.

V. Домашнє завдання

Випереджальне завдання. Підготувати доповіді за темами:

– “Ринок та його елементи: попит і пропозиції”.

– “Конкуренція та її види”.

– “Форми існування конкуренції”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ГРОШІ, ЇХ СУТНІСТЬ І ФУНКЦІї - Плани-конспекти уроків по філософії