Камерна музика. Романс. Фантазія. Слухання. М. Лисенко. Романс “Безмежнеє поле” та “Фантазія для скрипки з фортепіано”. Діапазон співочих голосів. Робота над піснею “Журавлина пісня”
8 КЛАС
II семестр
Тема. Музика в діалозі з сучасністю
Урок 30
Тема уроку. Камерна музика. Романс. Фантазія. Слухання. М. Лисенко. Романс “Безмежнеє поле” та “Фантазія для скрипки з фортепіано”.
Діапазон співочих голосів. Робота над піснею “Журавлина пісня”
Мета уроку: закріпити з учнями поняття “камерна музика” на прослуханих музичних творах; розвивати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: фортепіано, магнітофон,
Хід уроку
I. Організація класу до уроку.
1. Музичне вітання.
2. Оголошення теми уроку.
II. Розспівування та закріплення вивченого.
– Що таке діапазон?
(Це обсяг звуків людського голосу).
– Розспівування і визначення діапазону своїх голосів.
Спів по півтону вверх.
III. Робота над піснею К. Молчанова “Журавлина пісня”.
Працюю над чистотою інтонування, дикцією, диханням.
Бажаючих опитую на оцінку.
IV. Слухання музики.
Сьогодні ми послухаємо романс “Безмежнеє поле” М. Лисенка.
– Що таке романс?
Романс
Романс “Безмежнеє поле” написаний на вірші І. Франка. Якщо ми звикли, що романс це спокійна, лірична пісня, то після прослуховування романсу “Безмежнеє поле” цього не можна сказати.
2. Послухайте цей романс і дайте його характеристику. (Слухання твору).
3. Характеристика прослуханого.
– Який голос виконує романс?
– Який супровід?
– Чи підтримує супровід голос, чи веде свою мелодію?
– Чи могла б з’явитися така музика, якби раніше не був написаний вірш?
4. Слухання Фантазії для скрипки з фортепіано та характеристика прослуханого.
– Що об’єднує ці твори?
(Душевний біль за долю народу).
5. Повторне слухання.
V. Підсумок уроку.