КАШТАН КІНСЬКИЙ

КАШТАН КІНСЬКИЙ – чудове медоносне перехреснозапильне дерево із родини кінськокаштанових. У культурі вирощується як декоративне дерево, зустрічається повсюдно на міських бульварах і вулицях, у парках і скверах. Висота його

Досягає 25 м. Крона густа, крислата. Листя супротивне, з довгими черешками, пальчастоскладне. Листочків 5-7, ледь зубчасті. Квітки білі або блідо-рожеві, зібрані в конусоподібні великі прямостоячі суцвіття. Більшість квіток у суцвітті тичинкові, а деякі – двостатеві або маточкові. Віночок складається з п’яти різних

пелюстків. Тичинок сім, маточка одна. Плід – коробочка з шипами, при дозріванні розкривається трьома стулками. Усередині плода три великі насінини блискучо-коричневого кольору.

Нектарники знаходяться біля основи чашечки між кігтиками двох верхніх пелюстків і верхньої тичинки. К. к. дає бджолам багато нектару й пилку. У нектарі міститься від 65 до 75 % цукру. На зиму мед каштана давати бджолам не рекомендується, він належить до розряду низькосортних і дуже швидко кристалізується.

К. к. добре росте на багатих суглинних грунтах, погано – на пісках. Розмножується насінням, кореневими відростками й саджанцями.

Каштановий

мед буває двох видів: перший – темного кольору, має слабкий аромат і неприємний смак. Бджоли виробляють цей мед із нектару квіток К. к., що росте головно у Криму й Закавказзі. Другий – безбарвний, прозорий, рідкий, але легко кристалізується, іноді має гіркуватий присмак. Бджоли збирають нектар із біло-рожевих квіток у формі дзвіночка декоративного каштана.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


КАШТАН КІНСЬКИЙ - Бджільництво