КЛАС ХРЯЩОВІ РИБИ (CHONDRICHTHYES) – НАДКЛАС РИБИ (PISCES) – ПІДЦАРСТВО БАГАТОКЛІТИННІ (METAZOA)

Довідник з біології

ТВАРИНИ

ЦАРСТВО ТВАРИНИ

ПІДЦАРСТВО БАГАТОКЛІТИННІ (METAZOA)

НАДКЛАС РИБИ (PISCES)

КЛАС ХРЯЩОВІ РИБИ (CHONDRICHTHYES)

Хрящові – найдавніші риби. Відомі з середнього девону. Мешкають у морі (декілька видів – у прісних водах). Налічуєть­ся близько 140 сучасних родів і близько 730 видів. Розміри тіла від 6 см. до 20 м. (китова акула). Представниками класу є акули (тигрова, блакитна, плащеносна) і скати (хвостокол, риба – пилка). Акули мають торпедоподібну форму, тіло скатів сплощене в спинно-черевному напрямі. їх шкіра

покрита лускою особливого вигляду, яка називається плакоїдною і за будовою нагадує зуби ссавця. Скелет хрящовий. Хорда зберігається протягом всього життя. Плавальний пузир і зяброві кришки відсутні. Зяброві щі­лини в кількості 5-7 пар відкриваються назовні. Хрящові риби роздільностатеві, запліднення у них внутрішнє. Для акул харак­терне живородіння.

Тиск осмосу внутрішнього середовища у хрящових риб забез­печується головним чином за рахунок сечовини, розчиненої в крові. Порожнинні рідини гипертоничні по відношенню до на­вколишнього середовища. При перенесенні хрящових риб у пріс­ну воду тиск осмосу крові й інших порожнинних рідин падає і вони швидко гинуть. Прісноводі хрящові риби для збереження високого тиску осмосу виділяють велику кількість сечі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


КЛАС ХРЯЩОВІ РИБИ (CHONDRICHTHYES) – НАДКЛАС РИБИ (PISCES) – ПІДЦАРСТВО БАГАТОКЛІТИННІ (METAZOA) - Довідник з біології