Кодування інформації. Клавіатурний тренажер

Урок 13

Тема. Кодування інформації. Клавіатурний тренажер

Мета.

1. Ознайомити учнів з різними способами кодування інформації.

2. Формувати уміння роботи на клавіатурі комп’ютера.

3. Розвивати в учнів уяву, пам’ять, увагу, логічне мислення.

4. Виховувати охайність, відповідальність.

Обладнання. Комп’ютер, підручник, зошити, програма “Клавіатурний тренажер”

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Техніка безпеки. Повторення правил поводження з комп’ютером.

Гра “Так чи ні”

– На уроці

потрібно уважно слухати учителя і виконувати його вказівки?

– Чи можна доторкатися до проводів живлення і пристроїв заземлення?

– Чи можна включати і відключати апаратуру без дозволу вчителя?

– Класти диски, книги, зошити на монітор і клавіатуру можна?

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1. Бесіда.

– Як ви відгадали ребус? Поясніть.

– Яку інформацію отримала Ганнуся в посланні? (Ганнусю, я тебе вітаю.)

– Поясніть, як ви розкодували це послання.

2. Ребуси (див. додатки)

ІІІ. Актуалізація знань.

– Ми з вами вже знаємо, що інформацію можна передавати по-різному.

Пригадайте,

як саме. (Відповіді учнів).

– Сьогодні ми дізнаємось, як це ще можна робити.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Пояснення нового матеріалу.

– В казках зустрічаються руни – букви давнього алфавіту, що зображувалися ламаними лініями.

Кодування інформації. Клавіатурний тренажер

Саме слово руна означає “таємниця”. Людина, яка вміла розрізняти руни і читати їх, користувалася великою повагою.

Вважалось, що руни можуть передавати інформацію про минуле і майбутнє людини. За допомогою рун записувалася секретна інформація, рецепти давніх лікарів, різні пророцтва.

2. – А от, як кодувалися цифри в Давньому Римі? В той час люди не знали цифр і не вміли писати, вони викладали числа паличками.

3. Робота з підручником.

– Розгорніть підручник на сторінці 28 і прочитайте, як ще люди кодують інформацію.

– Які коди використовують?

– Що таке біт? (Кожна з цифр 0 або 1)

– Що таке байт? (8 цифр 0 або 1 записані разом, 10001101, утворюють байт).

– Що таке кодування? (Перетворення інформації для передачі або збереження).

4. Фізкультхвилинка.

Ми зараз спробуємо передати інформацію за допомогою прапорця.

Рука з прапорцем, піднята вгору – підтягнутися на носочках;

Рука з прапорцем, витягнута вбік – руки в сторони;

Рука з прапорцем, виставлена вперед – кроки на місці;

Змахи прапорцем униз – присідання;

Рука з прапорцем, опущена вниз – на місце сідай.

V. Робота з програмою “Клавіатурний тренажер”.

1. Порядок розташування букв українського алфавіту на клавіатурі не збігається з алфавітом. Це зроблено з міркувань зручності.

Ті букви, які частіше використовуються, розташовані ближче до центру. І навпаки, букви, які використовуються нечасто, розташовані ближче до краю. Щоб швидко вводити інформацію з клавіатури, бажано використовувати 10 пальців. Кожен із пальців відповідає за певні клавіші.

Запам’ятати цю відповідність нам допоможуть вправи на клавіатурному тренажері.

2. Гра “Кіт-риболов”.

3. Вправи для очей.

Подивись вправо, не повертаючи голови і зафіксуй погляд на кілька секунд. Потім – вліво на кілька секунд і подивись прямо.

Спрямуй погляд угору на кілька секунд, затим додолу, розслабивши м’язи очей, насамкінець – прямо перед собою.

Повтори вправу 4-5 разів.

VІ. Узагальнення вивченого матеріалу.

– Що таке кодування інформації?

– За допомогою чого можна закодувати інформацію?

– Як розміщені букви українського алфавіту на клавіатурі?

VІІ. Домашнє завдання.

Виконати завдання “Для розумників і розумниць” на сторінці 29.

VІІІ. Підсумок уроку.

– Чи цікаво було працювати на уроці?

– Що найбільше сподобалося робити?

– Що видалося найважчим?

– Про що хотіли б дізнатися більше?

– Де ми можемо використати набуті знання?

Додатки

Кодування інформації. Клавіатурний тренажер

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Кодування інформації. Клавіатурний тренажер - Плани-конспекти уроків по інформатиці