Колективна творча робота: прикрашання ялинки, класної кімнати до новорічного свята

УРОК 19

Тема. Колективна творча робота: прикрашання ялинки, класної кімнати до новорічного свята

Мета: вдосконалювати вміння та навички роботи з папером, нитками, клеєм; дати уявлення про те, як зустрічають новий рік у різних країнах; розвивати дрібну моторику рук, охайність, уміння внести зміни у виготовлення моделі; виховувати цікавість до уроку, відповідальність, взаємодопомогу.

Обладнання: кольоровий папір, ватман, зелені нитки (мохер або акрил), клей, ножиці, пензлик, серветки, ілюстрації зимових картин.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний

момент

1. Перевірка готовності до уроку.

2. Привітання.

3. Упорядкування робочих місць.

ІІ. Новий матеріал

1. Оголошення теми та мети уроку.

– Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати готуватися до новорічних свят, а саме: виготовляти ялинкові і різдвяні прикраси та іграшки. Ми з вами прикрасимо ялинку і нашу класну кімнату.

ЯЛИНКА

У лісі, в лісі темному,

Де ходить хитрий лис,

Росла собі ялинонька,

І зайчик з нею ріс.

Ой, снігу, снігу білого

Насипала зима!

Прибіг сховатись заєнько, –

Ялиноньки нема.

Ішов тим лісом Дід Мороз,

Червоний в нього ніс.

Він

зайчика-стрибайчика

У торбі нам приніс.

Маленький сірий заєнько,

Іди, іди до нас!

Дивись – твоя ялинонька

Горить на весь палац!

2. Вступна бесіда.

– Новий рік – найдавніше свято на нашій планеті. не скрізь новий рік настає в один і той же час. крім того, не всюди новорічне свято пахне ялинкою і морозом. на світі існує безліч країн, де зустрічають “спекотний” новий рік.

Але єдине, що є спільним для більшості країн світу, що незмінно присутнє на всіх новорічних святах, – новорічні вогні. Мерехтять свічки на ялинках, палають вогнища, світяться ліхтарики, злітають у небо різнокольорові вогні ракет – відбувається зустріч нового року.

В Італії новий рік починається 6 січня. Усі італійські малята чекають добру фею Бефану. Вона прилітає вночі на мітлі, відчиняє двері кімнат, де сплять малюки, і наповнює подарунками дитячі панчохи.

У новорічну ніч із вікон домів італійці викидають старий одяг і навіть меблі. Італійського Діда Мороза звуть Баббо натале. І у нього є своя адреса.

В Англії за кілька днів до нового року на вулиці виходять музиканти та співаки. Усю новорічну ніч продають іграшки, маски, повітряні кульки.

У 1843 році у Лондоні була надрукована перша святкова листівка.

У Франції Пер ноель (Дід Мороз) приходить вночі і залишає подарунки в дитячих чобітках. Обов’язкове блюдо на святковому столі – великий пиріг.

В Австрії напередодні свята всі намагаються запастися маленькими статуетками у вигляді поросят, грибів, сажотрусів. Це приносить щастя у новому році. За столом не можна їсти раків та омарів.

В Японії дарують святкові листівки із зображенням тварини, яка є символом нового року. напередодні потрібно віддати всі борги.

Цифри 100 та 8 японці вважають щасливими, тому у храмах 108 разів ударяють дзвони, що означає, що все погане залишилося у старому році. З останнім ударом дзвонів необхідно лягти спати, щоб встати перед світанком, вийти на вулицю і зустріти новий рік із першими променями сонця.

Батьки дарують дітям монетку – символ добробуту.

Вулиці у Бразилії святково прикрашені: на стовпах із ліхтарями висять маленькі дзвіночки та квіти. Останнім часом стало традицією святкувати новий рік на березі океану.

Новий рік в Індії зустрічають не опівночі, а зі сходом сонця. У цей день забороняється сваритися, сердитися. Вранці потрібно встати, привести себе у порядок, згадати минуле та подумати про майбутнє.

У Німеччині обов’язково на святковому столі повинно бути порося. Традиція приносити під новий рік ялинкові віти і прикрашати ними житло народилася ще в ХVIIІ сторіччі у Німеччині. Люди вірили, що вічнозелені дерева добре впливають на майбутній урожай. Пізніше вдома почали ставити ялинку і прикрашати її свічками.

У Росії традицію зустрічати новий рік із 1 січня 1700 року призначив Петро І.

В Україні до дітей приходить Святий Миколай і кладе у ліжко під подушку подарунки. У кожному будинку стоїть ялинка, а під нею – подарунки. на столі – багато смачної їжі.

III. Фізкультхвилинка

Погляньте, погляньте, яка благодать!

Дивіться: метелики з неба летять!

Квітки повмирали усюди надворі, –

Морозець малює на шибках узори.

Картинкою гарною стане віконце,

Як трошки поблискає золотом сонце.

Погляньте, погляньте, яка благодать!

Дивіться: метелики з неба летять!

(Діти імітують рухи.)

ІV. Демонстрація та аналіз зразка

1. Інструктаж із техніки безпеки.

2. Інструктаж учителя.

Учні об’єднуються у три групи. Перша група працює над створенням ялинки; друга виготовляє іграшки для ялинки; третя – гірлянди та прикраси для класної кімнати.

Перша група

На ватмані за допомогою шаблона малюють ялинку. Обклеюють ялинку шматочками зеленого паперу. Потім нарізають зелені нитки та наклеюють на ялинку, починаючи знизу Нитки розпушують.

Колективна творча робота: прикрашання ялинки, класної кімнати до новорічного свята

Друга група

Нарізають кольоровий папір смужками (товщина 1 см) різної довжини і конструюють різні іграшки за зразком. Смужки можна заготовити вдома.

Колективна творча робота: прикрашання ялинки, класної кімнати до новорічного свята

Колективна творча робота: прикрашання ялинки, класної кімнати до новорічного свята

Третя група

Нарізають кольоровий папір і роблять гірлянди, з виготовленням яких ознайомилися на попередніх уроках.

Після роботи всі разом прикрашають клас.

V. Практична робота учнів

VI. Оцінювання та оформлення класу

VII. Підсумок уроку

– Чого навчилися на уроці?

– Як зустрічають Новий рік у різних країнах?

– Який Новий рік вам подобається найбільше?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Колективна творча робота: прикрашання ялинки, класної кімнати до новорічного свята - Плани-конспекти уроків по праці