Команди виконавцю. Програма “Навантажувач”

Урок 2 3

Тема. Команди виконавцю. Програма “Навантажувач”

Мета:

1. Продовжити знайомство з поняттями “команди”, “виконавці”.

2. Розвивати логічне і алгоритмічне мислення.

3. Формувати вміння аналізувати і робити висновки.

Обладнання. Програма “Навантажувач”.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

У кабінеті інформатики учень увімкнув комп’ютер і почав діставати зі свого портфеля обід, який потім з’їв.

– Чи порушив він правила техніки безпеки? Якщо так, то як?

– На уроці неуважний

учень заснув і ліг на клавіатуру. Потім він прокинувся, згадав про роботу. Чи порушив він правила техніки безпеки?

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Розминка.

Відгадайте загадки:

– В теплий дощик народився,

Парасолькою накрився,

Може б, з лісу пострибав,

Якби другу ногу мав. (Гриб.)

– Навесні я вас радую,

Влітку прохолоджую,

Восени годую,

А взимку зігріваю. (Дерево.)

– Хто повільно так повзе –

На собі свій дім везе. (Равлик.)

ІІІ. Актуалізація знань

Відомі нам поняття “команди” і “виконавець”. Що вони означають?

ІV. Вивчення нового матеріалу.

U

Вступна бесіда.

Одного разу зібралось троє чоловіків. Один був письменником, другий – композитором, третій – художником. Їм дали команду зобразити котика. Кожен з них робив це по – своєму.

Що у них вийшло?

Як виконав цю команду письменник? Композитор? Художник?

Чим користувався кожен з них? (Словами, звуками, фарбами.)

А як би це зробив артист? Покажіть.

А лікар? Які команди може виконати лікар?

Чи всі команди може виконати виконавець?

V. Ознайомлення з новим матеріалом.

Сьогодні ми про це дізнаємось. Тема нашого уроку “Команди виконавцю.”

1) Робота з підручником, ст. 52 – 53.

– Розгорніть підручник на ст. 52, самостійно знайдіть відповідь на питання:

“Чи всі команди може виконати виконавець?”

Перевірка правильності відповідей учнів.

2) Складання алгоритму.

3) Фізкультхвилинка.

Трава низенька – низенька.

(Роблять присідання)

Дерева високі – високі.

(Піднімають руки вгору)

Вітер деревце гойдає – колише.

(Обертаються)

То вліво, то вправо нахиляє.

(Нахили вліво, вправо)

То вгору, то назад.

(Потягуються вгору, назад)

То вниз нагинає.

(Нахиляються вперед)

Птахи летять – відлітають,

(Махають руками)

І учні навколо школи оббігають.

Ми можемо зараз це зробити? Чому?

VІ. Повторення правил роботи за комп’ютером.

VІІ. Робота з програмою “Навантажувач”.

Пояснити виконання завдання за підручником, ст. 52 – 53.

VІІІ. Релаксація.

Закрити очі (рахувати до трьох), відкрити їх і подивитися далеко – далеко (рахувати до п’яти). Повторити 5 разів.

ІX. Узагальнення вивченого матеріалу.

– Діти, уявіть виконавця та придумайте команди, які він не зможе виконати.

X. Домашнє завдання.

Ст. 52 – 53, виконати завдання з розділу “Для розумників і розумниць”.

XІ. Підсумок уроку.

– Чи цікаво було працювати на уроці?

– Що найбільше сподобалося робити?

– Де ми можемо використати набуті знання?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Команди виконавцю. Програма “Навантажувач” - Плани-конспекти уроків по інформатиці