КОНТРОЛЬНА РОБОТА ЗА РІК. (Розв’язування прикладів)

Мета: перевірити рівень сформованості обчислювальних навичок, знання порядку виконання дій одного ступеня і різних ступенів, уміння порівнювати іменовані числа; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬНА РОБОТА

1. Математичний диктант (для обох варіантів).

А) Число 78 зменшити на різницю чисел 50 і 10;

Б) число 60 збільшити на добуток чисел 2 і 9;

В) число 100 зменшити на частку чисел 27 і 3;

Г) добуток чисел 3 і 6 збільшити на 34;

Д) число 27 розділити на 3 і додати 91;

Є)

суму чисел 60 і 10 зменшити на їх різницю.

1 варіант

2. Обчислити значення виразів.

КОНТРОЛЬНА РОБОТА ЗА РІК. (Розвязування прикладів)

3. Порівняти. Поставити необхідні знаки.

КОНТРОЛЬНА РОБОТА ЗА РІК. (Розвязування прикладів)

4. Замість [ ] поставити потрібне число.

КОНТРОЛЬНА РОБОТА ЗА РІК. (Розвязування прикладів)

5*. Вставити замість зірочки відповідний знак дії, щоб рівності були правильні.

КОНТРОЛЬНА РОБОТА ЗА РІК. (Розвязування прикладів)

2 варіант

2. Обчислити значення виразів.

КОНТРОЛЬНА РОБОТА ЗА РІК. (Розвязування прикладів)

3. Порівняти. Поставити необхідні знаки.

КОНТРОЛЬНА РОБОТА ЗА РІК. (Розвязування прикладів)

4. Замість [ ] поставити потрібне число:

КОНТРОЛЬНА РОБОТА ЗА РІК. (Розвязування прикладів)

5. Вставити замість зірочки відповідний

знак дії, щоб рівності були правильні.

КОНТРОЛЬНА РОБОТА ЗА РІК. (Розвязування прикладів)

Шкала оцінювання

1 з.- 3 бали: по 0,5 бала за вираз.

2 з.- 4 бали: по 0,5 бала за вираз.

3 з.- 2 бали: 0,5 бала за нерівність.

4 з.- 1 бал: по 0,5 бала – за правильно визначений компонент дії.

5 з.- 2 бали.

Фізкультхвилинка

III. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЛОГІЧНИХ ЗАДАЧ

1) Є дві посудини місткістю в 3 л і в 5 л. Інших місткостей немає. Як налити з водопровідного крану в більшу посудину 1 л води?

Розв’язання. Наллємо в малу посудину з крану Злі переллємо їх у велику посудину. Знову наллємо в малу посудину з крану Злі віділлємо з неї у велику посудину 2 л (поки не заповнимо велику посудину). У малій посудині залишиться 1 л. Випорожнимо велику посудину і переллємо в неї 1 л з малої.

2) Серед цих фігур є квадрати і трикутники; великі, маленькі і середні, чорні і білі. Скільки фігур мають з фігурою А тільки дві однакові властивості?

КОНТРОЛЬНА РОБОТА ЗА РІК. (Розвязування прикладів)

Розв’язання. Фігура А – великий білий квадрат. Тільки дві однакові властивості з ним мають великий білий трикутник (розмір і колір), великий чорний квадрат (розмір і форма), маленький і середній білі квадрати (колір і форма).

Відповідь: 4 фігури.

3) Перед довгою розлукою п’ятеро друзів обмінялися фотографіями: кожен дав кожному по одній своїй фотографії. Скільки їм для цього знадобилося фотографій?

Розв’язання

– Перший спосіб. Кожен дав по чотири фотографії, тому всього знадобилося 4 – 5 = 20 фотографій.

– Другий спосіб. Кожен отримав по чотири фотографії, тому всього знадобилося 4 – 5 = 20 фотографій.

Відповідь: 20.

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


КОНТРОЛЬНА РОБОТА ЗА РІК. (Розв’язування прикладів) - Плани-конспекти уроків по математиці