КОНЮШИНА ГІБРИДНА – БАГАТОРІЧНІ БОБОВІ ТРАВИ

КОРМОВІ ТРАВИ

9.3. БАГАТОРІЧНІ ТРАВИ

9.3.1. БАГАТОРІЧНІ БОБОВІ ТРАВИ

9.3.1.2. КОНЮШИНА ГІБРИДНА

Конюшина гібридна (рожева), або шведська (Trifolium hybridum L.), відрізняється від лучної меншою висотою і меншими розмірами блідо-рожевих головок, розміщених на довгих квітконіжках. Листки невеликі, трійчасті, темно-зелені, без білих смуг і трохи зубчасті. Плід – одно – чи тринасінний біб. Насіння темно-зелене, дрібніше, ніж у конюшини лучної, а на вигляд таке, як і у білої, правильної серцеподібної форми. Запилюється за допомогою комах.

Конюшина

гібридна в Україні представлена двома екологічними формами: у північних районах і у вологих місцях – з порожніми, а в південних – з виповненими серцевиною стеблами.

Гібридна конюшина розвивається повільніше, ніж лучна, цвіте дещо пізніше, і її посіви скошують один раз на зелений корм у період між першим і другим скошуванням лучної конюшини. Проте в рік висівання вона розвивається швидко і часто восени вже зацвітає. Конюшина гібридна добре росте на вологих грунтах, чутлива до посухи, витримує сильні морози. Найвищий урожай її мають на третій рік після сівби, тобто на рік пізніше, ніж конюшини лучної. Гібридну

конюшину вирощують на сіно, зелений корм і для випасу. На вологих грунтах, де конюшина лучна менш урожайна, її доцільно висівати у сумішці з гібридною, яка краще перезимовує й не так швидко вимерзає, як лучна. Конюшину гібридну широко використовують у сумішках для залуження торфових і заплавних лук.

Вирощують конюшину гібридну у лісостепових і поліських районах країни. У виробництві поширені сорти Рожева 27, Панфильська 5, Даубяй, Красавик.

Гібридна конюшина дає нижчі врожаї сіна, ніж лучна, але врожайність насіння її більша. Вона краще, ніж лучна, відростає після спасування. Норма висіву у чистому вигляді становить 10-15 кг/га, а в сумішках – значно менше. Способи сівби, догляд за посівами конюшини гібридної такі самі, як і лучної.

На насіння конюшину гібридну доцільно збирати після однорічного використання на корм. На насіння висівають 5-7 кг/га рядковим способом з міжряддями 30-40 см. Насіння збирають з першого укосу на другий рік життя. Так, посіви один раз скошують на сіно, а отаву спасують. Насіння досить швидко обсипається, тому збирати його потрібно своєчасно.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


КОНЮШИНА ГІБРИДНА – БАГАТОРІЧНІ БОБОВІ ТРАВИ - Рослинництво