Куб, конус. Креслення розгорток куба, конуса

УРОК 2

Тема. Куб, конус. Креслення розгорток куба, конуса

Мета: навчити креслити розгортки куба, конуса; вдосконалювати уміння та навички роботи з папером; розвивати конструкторські уміння та навички; прищеплювати любов до праці; виховувати охайність, посидючість, працьовитість, правила естетики.

Обладнання: папір, ножиці, клей, пензлик, олівець, гумка, серветка, таблиця для гри “Вгадайте слово”, циркуль.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

1. Привітання.

2. Перевірка готовності до уроку.

3. Упорядкування робочих

місць.

ІІ. Новий матеріал

1. Оголошення теми та мети уроку.

– Сьогодні ми будемо вчитися креслити розгортки куба та конуса, склеювати вироби.

2. Вступна бесіда.

– на уроці праці ми конструюємо найчастіше іграшки. Створення іграшок – процес складний, але дуже цікавий. Папір для цього – незамінний матеріал для розвитку творчого мислення. Практика переконує, що використовуючи загальний принцип конструювання, кожен із вас може виготовити безліч цікавих виробів, які іноді мають досить оригінальні рішення.

Для конструювання іграшок використовують різні види паперу: картон, кольоровий папір.

Дуже гарні іграшки можна отримати з оксамитового паперу.

На наступному уроці ми будемо виготовляти іграшки на конусі, кубі. І тому сьогодні спробуємо підготуватися до цього.

ІІІ. Демонстрація та аналіз зразка

1. Інструктаж учителя з техніки безпеки.

2. Підготовка до роботи.

1) Куб.

– На альбомному аркуші паперу накреслити заготовку для куба.

– Зігнути її по лініях згину та склеїти.

Куб, конус. Креслення розгорток куба, конуса

2) Конус.

Куб, конус. Креслення розгорток куба, конуса

IV. Фізкультхвилинка

Водичко, водичко,

Умий моє личко.

Щоб і очки ясніли,

Щоб і брівки чорніли,

Щоб і сміявся роток,

Щоб кусався зубок.

(Діти імітують основні рухи вмивання.)

V. Практична робота учнів

Самостійна робота (вчитель надає учням допомогу індивідуально).

VI. Виставка та оцінювання робіт

1. Аналіз робіт.

– Які вироби сподобалися вам найбільше?

– Які помилки помітили?

– Чому у деяких учнів куб намальований кривеньким?

– Які вироби містять багато клею?

2. Оцінювання робіт.

VII. Підсумок уроку

– Чого навчились на уроці?

– Для чого це потрібно?

– а зараз до нас на урок завітали мишенята, які врятувалися від кота-розбишаки. Ви дізнаєтеся, що сказала мати мишеняткові, якщо знайдете у кожному рядочку слово і впишете його у сітку кросворду.

1

ТІЧ

НУТ

РАМ

ХАР

НАГ

МЕД

2

ГУР

МЕК

ВИЗ

БИД

ДОЩ

ЗАБ

3

ФЕС

МОЧ

КЕТ

ДИВ

ЗЕМ

ЛАК

4

БЕЗ

ВІС

ХИЩ

БЯЗ

СОМ

ГЕР

5

ЦИР

ДЕЛ

ЛИМ

МЮЗ

ЖИМ

ДІД

6

КИН

НИК

ГИТ

РЕЧ

ЛЕВ

ПУЛ

7

ГУС

ТАН

РІН

ВИС

ФУТ

ЦАП

8

ПАР

ГОЗ

ЗИК

МИ

ЛЬОН

РУН

Куб, конус. Креслення розгорток куба, конуса

– Прочитали слово?

– Я теж кажу вам: “Молодці!”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Куб, конус. Креслення розгорток куба, конуса - Плани-конспекти уроків по праці