ЛАДОГАРМОНІЙНИЙ РОЗВИТОК МУЗИКИ

УРОК 24. ЛАДОГАРМОНІЙНИЙ РОЗВИТОК МУЗИКИ

Вступ

Незабаром зазеленіє травичка, з’являться перші квіти, прилетять із далеких країв пташки, а дівчата вийдуть на галявину водити хороводи та співати веснянки. Тому сьогодні ми розпочнемо урок веснянкою.

Демонстрація української народної пісні “Ягілочка”
Повторення пісні “Ягілочка”
Утворіть коло та заспівайте веснянку, звернутаючи увагу на особливості мелодійної лінії, правильність розспівування складів, дотримання ритму.
Гра до української народної пісні

“Ягілочка”

Під музику веснянки діти беруться за руки і ходять колом. Одна дівчинка – Ягілочка – ходить у колі і руками відтворює те, про що розповідається в пісні. На останніх словах пісні (“Вибери собі”), нахиляється, немов над водою, а потім підводиться і вибирає нову Ягілочку (бере когось за руку з кола). Гра продовжується.

Виконайте цю пісню з рухами гри, зверніть увагу на принцип виконавського розвитку твору.
Бесіда перед слуханням музики Ф. Шуберта

Щоб поглибити знання про принципи розвитку музики, ми звернемося до творчості видатного австрійського композитора Франца Шуберта. Він був

доброю, життєрадісною та скромною людиною і музику створював надзвичайно просту, світлу та щиру.

Прослухайте два його твори: “Вальс” та “Алегрето” і поміркуйте, які почуття втілив композитор у музиці кожного з цих творів.
Слухання. Ф. Шуберт. Вальс ля бемоль мажор
Слухання. Ф. Шуберт. “Алегрето” до мінор
Аналіз прослуханих творів
У “Вальсі” Шуберта відображена зміна почуттів: легкий смуток передано затіненими барвами (мінор), а радісний настрій – світлими (мажор).

В “Алегрето” композитор яскраво передав діалог світла та тіні: музична фраза у мінорі – питання, музична фраза у мажорі – відповідь. Музика розвивається: напруженість діалогу, ладова невизначеність, утвердження мінору в закінченні.

В обох творах розвиток музики ладогармонійний.
Підсумки уроку
Сьогодні ми дізналися про ладогармонійний розвиток музики на прикладі творів Франца Шуберта “Вальс” та “Алегрето” та повторили українську народну пісню “Ягілочка”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ЛАДОГАРМОНІЙНИЙ РОЗВИТОК МУЗИКИ - Плани-конспекти уроків по музиці