МУЗИКА СНІЖИНОК

Урок 18. МУЗИКА СНІЖИНОК

Вступ

Нас усюди супроводжує музика, вона створює святковий настрій і розповідає про зиму.

Караоке. Пісня “То сніжинки, мов пушинки”

Продовження розучування пісні “Морозець”

Не існує навіть двох однакових сніжинок. Вони – немов звуки музики, рухаються то вгору, то донизу, то завмирають. Уявіть себе сніжинками і продовжіть розучування пісні Богдани Фільц “Морозець”!

Караоке. Пісня “Морозець”

Демонстрація пісні “Сніжинки”

Прослухаймо пісню Якова Степового “Сніжинки”

та розпочнемо її розучування.

Розучування пісні “Сніжинки”

Слухання. П. Чайковський. Балет “Лускунчик”. “Танець Феї Драже”

Зима – це надзвичайно казкова пора року. Ми можемо це відчути завдяки музиці російського композитора Петра Чайковського. Він написав музичну казку про святкування дітьми новорічного свята і про пригоди чарівного Лускунчика. Музика в казці зображає Лускунчика, дітей, злого Мишачого короля і навіть казкову фею цукерок – Фею Драже! Уявіть себе чарівними цукерками Феї Драже, які прикрашають новорічну ялинку і танцюють разом із дітками.

Аналіз прослуханого

твору

Розповідь про “Танець Феї Драже”

Музика танцю Феї Драже незвична – тут звучить інструмент, який дуже рідко використовують – челеста. Він схожий на маленьке фортепіано, тільки молоточки б’ють не по струнах, а по металевих пластинах, що звучать, як дзвіночки. У середині танцю чутні переливи арфи, які нагадують дзюрчання струмка.

Завдання

Які музичні інструменти допомогли композитору розповісти про Фею Драже?

Назвіть композитора, який написав пісню “Сніжинки”

Хто автор музики до пісні “То сніжинки, мов пушинки”?

Підсумки уроку

Сьогодні на уроці ми подорожували царством сніжинок. Повторили пісню “То сніжинки, мов пушинки”, продовжили працювати над піснею “Морозець”, розпочали розучування пісні “Сніжинки”, прослухали “Танець Феї Драже” із балету Петра Чайковського “Лускунчик” і звернули увагу на засоби, якими музика розповіла про казкових героїв, а також познайомилися з музичними інструментами челеста та арфа.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


МУЗИКА СНІЖИНОК - Плани-конспекти уроків по музиці