НАЛІТ НА МАТКУ

НАЛІТ НА МАТКУ – спосіб створення нової сім’ї з молодих літних бджіл. Цей спосіб дуже ефективний при діленні сімей, що почали роїтися.

У теплий сонячний день у сильній сім’ї відбирають матку разом з 2-3 рамками розплоду й поміщають їх у новий вулик. У гніздо між розплодом ставлять 1-2 рамки суші, з країв – рамки зі штучною вощиною. Старий вулик переносять на інше місце, а на його місце – новий. Літні бджоли обов’язково повернуться на колишнє місце, до своєї матки, і залишаться в новому вулику. Вони відразу візьмуться до облаштованості гнізда, а бджоли,

Не зайняті у вирощуванні розплоду, активно включаються в роботу з медозбору, збираючи велику кількість нектару й заповнюючи ним порожні стільники. У старому вулику залишаться тільки молоді бджоли, яким дають запасну матку або зрілий маточник. Молодим бджолам дають воду до появи літних бджіл.

Іноді застосовують наліт на матку 2 бджолосімей, вулики яких стоять поруч. Така сім’я стає сім’єю-медовиком. Але недолік цього способу – порушене співвідношення різновікових бджіл і різке ослаблення сімей перед головним узятком.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

НАЛІТ НА МАТКУ - Бджільництво