Написання префіксів з – (зі-, с-), роз-, без –

БУДОВА СЛОВА. ОРФОГРАФІЯ

Найпоширеніші випадки чергування голосних і приголосних звуків

Написання префіксів З – (зі-, с-), роз-, без-

1. Префікс С – пишемо перед К, п, т, ф, х, які позначають глухі приголосні: СКомпрометувати, СПідлоба, СТворений, СФормульований, СХвалення.

2. Префікс З – (іноді Із-) пишемо перед буквами, які позначають усі інші приголосні (глухі і дзвінкі) та голосні: ЗБерегти, ЗВедений, ЗГлянутися, ЗДивування, ЗЕкономити, ЗЖатий, ЗЗовні, ЗЛинялий, ЗОрієнтуватися, ЗРозуміти, ЗСихання, ЗУмовлений, ЗЦілити, ЗЧеплення,

ЗШивати, ЗЩулений; ІзЗаду, ІзНов, ІзНизу.

3. У префіксах Без-, роз-, воз-, через-, між-, над-, від-, під-, перед-, понад-, Об-, пишуться З, ж, д, б, які ніколи не змінюються перед буквами на позначення глухих приголосних: БезПерервний, РозКидати, ВозЗ’єднання, ЧерезСмужжя, МіжПланетний, НадПрибуток, ВідТінок, ПідХопити, ПередПлата, ПонадСтроковий, ОбКопати.

Зверніть увагу!

У деяких словах поряд із префіксами З-, с – уживаються префікси Зі-, зо-, зу ЗІбрати, ЗіВ’ялий, ЗіГнаний, ЗіГнити і ЗоГнити, ЗіГріти і ЗоГріти, ЗіЖмаканий і ЗЖмаканий, ЗіМліти і ЗоМліти, ЗІм’яти, ЗіПертися і СПертися, ЗіПріти і ЗоПріти, ЗіСковзнути і ЗСковзнути, ЗіСкочити і ЗСкочити, ЗіТерти і СТерти, ЗіТліти і ЗоТліти, ЗіТхання, ЗуСтрітися.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Написання префіксів з – (зі-, с-), роз-, без – - Довідник з української мови