Населення – ЗАГАЛЬНИЙ ОГЛЯД КРАЇН АМЕРИКИ

МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА

Розділ 5
РЕГІОНИ СВІТУ

5.2. ЗАГАЛЬНИЙ ОГЛЯД КРАЇН АМЕРИКИ 5.2.2. Населення
У населенні Північної Америки є представники різних рас. Корінні жителі материка – індіанці, ескімоси й алеути – належать до американської гілки монголоїдної раси. Переважна частина населення – вихідці з європейських країн. Більша частина населення говорить англійською мовою, а в Канаді значна частина – ще й французькою. У країнах Центральної Америки і в Мексиці основна мова – іспанська. У Північній Америці проживає понад

20 млн. чорношкірих (або афроамериканців), чимало мулатів (нащадків від шлюбів представників європеоїдної та негроїдної рас) і метисів (нащадків від шлюбів представників європеоїдної та монголоїдної рас).
Розмаїте населення й у Вест-Індії, в Гаїті переважає чорношкіре. Основні мови англійська, французька й іспанська, поширені місцеві діалекти. Світовими мовами населення послуговується не в чистому вигляді, а як “суржиком”, який нелегко зрозуміти тим, хто володіє літературними англійською, французькою, іспанською мовами. Такі мови з “суржиком” відомі як “голуб’ячі”.
У Південній Америці проживають
індіанці (свого часу вони потрапили сюди з Північної Америки), а також чорношкірі, мулати, метиси, самбо (нащадки від шлюбів індіанців і негрів), креоли (нащадки європейців). Загальна кількість населення становить понад 270 млн. чол.
О скільки більшість населення говорить мовами романської групи (в основному іспанською та португальською), то материк разом з Центральною Америкою називають Латинською Америкою. Бразилія е найбільшою у світі країною, де люди говорять португальською мовою (у кілька разів більше, ніж власне у Португалії).
Офіційними мовами у Латинській Америці е іспанська – у 18 державах; португальська – у Бразилії, французька – на Гаїті, нідерландська – у Суринамі, англійська – у решті країн.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Населення – ЗАГАЛЬНИЙ ОГЛЯД КРАЇН АМЕРИКИ - Довідник з економіки