Ниткопрошивні неткані полотна

Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

НЕТКАНІ МАТЕРІАЛИ

Ниткопрошивні неткані полотна

Ниткопрошивні неткані полотна дуже різноманітні за структурою: від вишуканих прозорих та напівпрозорих блузочних полотен до важких костюмно-платтєвих та мебельно-декоративних. Зовнішній вигляд та властивості полотен залежать від їх структури та волокнистого складу ниток, кількості систем ниток та їх взаємного розташування в настилі; виду прошивної системи ниток та трикотажного переплетення, характеру

оздоблення та забарвлення. їх випускають суворими, відбіленими, гладкофарбованими, меланжевими та з друкарськими малюнками, по типу пістрявов’язаних та іншими. Використання фасонної пряжі надає полотнам ефект букле. Ниткопрошивні полотна мають міцну, жорстку структуру.

Бавовняні полотна виробляють з однієї або двох взаємно перпендикулярних систем ниток, прошивають скрученою бавовняною пряжею 25 текс х 2 або ПАН пряжею 29,4 текс х 2, випускають їх відбіленими, надрукованими або з кольоровими просновками. Використовують для виготовлення рушників, серветок, простирадл.

Напіввовняні полотна використовують

для виготовлення одягу та для оббивки меблів. Костюмно-платтєві полотна виготовляють прошиванням настилу з товстої напіввовняної пряжі лінійної щільності 110 текс поліефірною текстурованою ниткою лінійної щільності 11 текс х 2. Зовні такі полотна нагадують пістрявов’язаний трикотаж з потовщеними поперечними смугами.

В асортименті шовкових полотен типу тканин найбільша питома вага припадає на костюмно-платтєві, блузочні та декоративні полотна. їх виробляють з синтетичної об’ємної пряжі та текстурованих ниток, прошитих такою же пряжею, текстурованими або комплексними капроновими нитками переплетенням трико на машині 18 класу. Полотна випускають шириною 150 см, поверхневою щільністю 98 – 305 г/м2.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Ниткопрошивні неткані полотна - Матеріалознавство