НІЖ ПАСІЧНИЙ

НІЖ ПАСІЧНИЙ – призначений для зрізання кришечок трутневих чарунок, розпечатування медяних стільників, вирізання шматочків стільника, видалення воскових наростів (рис. 24). Бджоляр повинен мати кілька Н. п.: поки один із ножів використовується в роботі, інші нагріваються в гарячій воді, тому що роботу зі стільниками слід виконувати гарячим лезом. Н. п. складається з дерев’яної ручки й металевого леза, бажано з нержавіючої сталі. Лезо має бути заточене на всій довжині. Розміри Н. п.: 393 х ЗО х 45 мм; зі збільшеним лезом – 410 х 45 х 60 мм.

НІЖ ПАСІЧНИЙ

Н. п. зручний тим, що ручка має “п’ятку”, тобто вона піднята над площиною леза. Така будова дозволяє зрізати печатку, не доторкаючись рукою до поверхні стільника. Н. п. зручний також тим, що заточений з обох боків, це зручно при вирізанні трутневого розплоду й маточників.

У роботі застосовуються також парові ножі й ножі з електричним приводом. їхня особливість у тому, що пара гумовою трубкою надходить у спеціальну порожнину, нагріваючи лезо, яке після розпечатування ним стільників залишається чистим і не пригорілим. Не можна при роботі зі стільниками прогрівати лезо ножа над відкритим вогнем, тому що від цього пригоряє віск, псуються стільники й сам ніж. Електричний ніж можна зробити самому. Ручка Н. п. усередині має порожнечу, через яку до леза підводить електричний ізольований дріт; останній припаюють до спіралі-нагрівача, який, у свою чергу, безпосередньо нагріває лезо. Електричний струм підводить через трансформатор від звичайної електричної розетки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

НІЖ ПАСІЧНИЙ - Бджільництво