НОВІ ЗАСОБИ ЗВ’ЯЗКУ

Розділ 1. ПОЧИНАЄМО ВИВЧЕННЯ ФІЗИКИ

§6. ЯК ФІЗИКА ЗМІНЮЄ СВІТ

3. НОВІ ЗАСОБИ ЗВ’ЯЗКУ

У школі або вдома ви користуєтеся сучасними засобами зв’язку, найулюбленішим з яких є, мабуть, мобільний телефон. За його допомогою майже з будь-якого міста і навіть селища нашої країни можна миттєво встановити зв’язок з будь-яким містом не тільки нашої країни, а й усього світу!

Сучасні засоби зв’язку з’явилися завдяки фізичним відкриттям, багато з яких зроблено протягом останніх десятиліть.

З кожним роком проміжок часу між відкриттям

і його застосуванням скорочується, але відкриття минулих століть справно “працюють” і сьогодні!

Наприклад, супутники зв’язку (рис. 6.5), що забезпечують передавання та приймання телефонних розмов і телевізійних програм по всьому світу, стали можливими завдяки тому, що в уже далекому 17-му столітті англійський фізик Ісак Ньютон відкрив закон всесвітнього тяжіння, якому однаково “підкоряються” і древні планети, і сучасні супутники.

У всіх сучасних приладах використовують електрику, основні закони якої відкрили ще в 19-му столітті.

Мабуть, ви дружите з комп’ютером? А його буквально начинено

застосуваннями фізичних відкриттів! Насамперед це напівпровідники – речовини, спеціально створені людиною для потреб техніки. Завдяки напівпровідникам стало можливим розміщати на крихітному чипі мільйони приладів! Поява напівпровідників відкрила шлях до створення мобільних телефонів, цифрових фотоапаратів, відеокамер, лазерних програвачів (рис. 6.6).

Відкриття дивних особливостей напівпровідників зробили вчені кількох країн, зокрема й українські вчені. Про це ми розповімо в § 7. Видатні вчені – наші співвітчизники.

Сучасний світ важко уявити собі без Інтернету – Всесвітньої мережі. Скоріше за все, у найближчому майбутньому Інтернет стане основним засобом передавання інформації. Для роботи Інтернету використовують телефонні мережі та супутники зв’язку.

НОВІ ЗАСОБИ ЗВЯЗКУ

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


НОВІ ЗАСОБИ ЗВ’ЯЗКУ - Фізика