Оформлення вітрин як різновид прикладного мистецтва. Дизайн вітрини магазину

Тема уроку. Оформлення вітрин як різновид прикладного мистецтва. Дизайн вітрини магазину.

Мета уроку. Формування уявлень про дизайн як мистецтво створювати красу навколо людини; дати поняття про вітрину як різновид прикладного мистецтва; розвивати навички передавання простору через предмети; розвивати образне мислення, зорову й асоціативну пам’ять; активізувати творчу ініціативу; формувати естетичний смак.

Обладнання:

– проектор, комп’ютер (ноутбук), екран, слайд-шоу;

– художні матеріали та інструменти: олівці,

фломастери, маркери, кулькові та гелеві ручки, кольоровий папір, кольоровий картон, ножиці, клей;

– література: Образотворче мистецтво: підруч. для 4 кл. / М. І. Резніченко, С. І. Трач. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2015. – 142 с.; Програма “Образотворче мистецтво. 1-4 класи загальноосвітніх навчальних закладів, 2011”

Хід уроку

I. Організаційний момент.

ГРА У МАГАЗИН

Ми у дитсадочку

Грались в магазин:

Покупців – багато,

Продавець – один.

– Вибачте, – звернувся

Чемно покупець, –

Хочу я придбати

Ляльку й гребінець.

– Ой, не можна! Лялька

Ця не продається,

Дуже

застудилась,

Так мені здається.

– Ну, гаразд, попрошу

Ліжечко продати.

– Ой, не можу! Лялька

В ньому хоче спати.

Щось мені набридло

Гратись в магазин:

Покупців – багато,

Продавець – один.

Л. Вознюк

II. Актуалізація опорних знань.

– Чи любите відвідувати магазин?

– Вам подобається робити покупки?

– До яких магазинів ви заходити в першу чергу?

– Що вам підказує, що це саме той магазин, який вам потрібен?

III. Повідомлення теми і мети уроку.

Кожному магазину має бути притаманний власний, індивідуальний імідж (образ). Формуванню у покупців приємного іміджу магазину сприяють вдале архітектурне вирішення фасаду будівлі, незвичне, раціональне внутрішнє планування, привабливий інтер’єр та загальна доброзичлива атмосфера магазину.

Під дизайном магазину (від англ. design – задум, проект, креслення, Малюнок) слід розуміти його художнє вирішення, яке забезпечує формування естетичних і функціональних властивостей даного об’єкта. Дизайн магазину повинен забезпечити високий рівень естетичного вигляду всіх елементів будівлі магазину. Сучасні тенденції в дизайні торговельних підприємств грунтуються на забезпеченні єдності зовнішнього вигляду та інтер’єру магазину. Однак основне завдання дизайну полягає в загостренні уваги покупців на товарах, якими торгує магазин. Тому в торговельному підприємстві має бути створений своєрідний єдиний комплекс “товари + зовнішній вигляд + інтер’єр”.

Важлива роль у цьому комплексі належить зовнішньому вигляду підприємства торгівлі, який є одним з компонентів загального образу магазину. Естетичне оформлення будівлі магазину покликане відповідати двом вимогам: воно повинно гармонійно поєднуватися з навколишнім ландшафтом і забудовою і вигідно виділяти будівлю магазину на їх тлі. Щоб надати будівлі магазину вигляд, що гармонує з ландшафтом, духом та історією місцевості, можна використовувати місцеві матеріали, декоративні мотиви, традиційні правила оздоблення. Виокремлення ж магазину серед конкурентів можна досягти незвичним архітектурним рішенням або вибором відповідних будівельних матеріалів.

При виборі архітектури будівлі необхідно враховувати такий важливий фактор, як вартість будівництва. Будівництво магазину за індивідуальним проектом потребує більших витрат, але магазин відповідатиме вимогам даної конкретної фірми. Проте там, де це допускається місцевими будівельними правилами, можна успішно застосовувати типові будівельні елементи, у тому числі й об’ємні.

Важлива роль у формуванні зовнішнього вигляду магазину відводиться зовнішнім вітринам. їхня основна функція полягає у привертанні уваги потенційних покупців і спонуканні їх до відвідання магазину. Сучасна, зі смаком оформлена, органічно вписана в загальний архітектурний ансамбль міста вітрина також виступає суттєвим елементом оформлення вулиць і площ.

Вітрини бувають наскрізними (відкритими) і закритими.

Наскрізні вітрини забезпечують широкий доступ природного світла в торговельний зал, дозволяють бачити внутрішнє оздоблення. Проте слід ураховувати, що інтер’єр магазину, рух покупців у торговельному залі, що проглядаються з вулиці, відволікають увагу покупців від огляду виставлених у вітрині товарів. Тому в разі, коли необхідно особливо зосередити увагу покупців на виставлених товарах, вітрину закривають із внутрішнього боку.

У закритих вітринах задню стінку використовують як фон для експонованих товарів, що забезпечує більшу концентрацію уваги покупців на цих товарах і створює умови для оформлення вітрини на високому художньому рівні.

Існує значна кількість прийомів оформлення віконних вітрин, вибір яких визначається завданнями, які стоять перед оформлювачами. Якщо потрібно широка реклама окремих видів і груп товарів, то у вітрину викладають максимальну кількість найбільш характерних товарних зразків. Такий прийом використовують за наявності в магазині кількох розміщених поруч вітрин і при послідовному показі товарів. Композицію у вітрині слід оновлювати якомога частіше, а окремі продані товари негайно замінювати. Часта заміна товарів у вітрині сама по собі привертає увагу покупців не менше, ніж хитромудра композиція.

IV. Пояснення нового матеріалу.

Методи оформлення вітрини магазину:

– Оформлення вітрини магазину рекламними матеріалами – широкоформатний друк з підсвічуванням, аплікація кольоровими плівками на склі вітрини, тематичні світлові панелі.

– Оформлення вітрини – створення просторової товарної експозиції. Основою дизайну такої вітрини є викладка товарів з концептуальною ідеєю, можливі різні варіанти підсвічування.

– Світлове оформлення вітрини. Таке оформлення працює в випадках, коли рівень освітленості зовні значно нижчий, ніж у вітрині магазину. Це може бути яскравий і світлий магазин орендаря в більш темному торговому центрі, освітлений інтер’єр магазину, привабливий для перехожих на темній вулиці або спеціальна неонова світлодинамічна композиція (підходить для невеликих за площею вітрин.)

– Зовнішня реклама в вітринах магазину. Здавання рекламного простору в оренду прийнятне для магазинів, яким немає необхідності в саморекламі. Наприклад, для цінових магазинів, що залучають покупців зручністю розташування. Зовнішня реклама в вітринах магазинів для виробників – це можливість рекламування продукції, на яку введено обмеження, і реклама безпосередньо на місці продажу, а для магазинів – виразний фасад, непряма реклама і дохід від оренди.

Фізкультхвилинка.

V. Практична робота.

Сьогодні ви спробуєте створити вітрину свого магазину. Подумайте, які товари будуть у ній розташовані. Підберіть відповідні колірні рішення і починайте працювати.

Пам’ятайте про вимоги до оформлення вітрин.

VI. Перегляд, аналіз та оцінювання учнівських робіт. Підсумок уроку.

Користуючись незавершеними реченнями, висловіть враження від сьогоднішнього уроку:

“Сьогодні я дізнався…”

“Було цікаво…”

“Тепер я можу…”

“Було важко…”

“Мене здивувало…”

“Мені захотілось…”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Оформлення вітрин як різновид прикладного мистецтва. Дизайн вітрини магазину - Плани-конспекти уроків по образотворчому мистецтву