ОГІРКИ – ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ

Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ

ОГІРКИ

Щоб виростити достатню кількість насіння для власного городу, досить мати по одному насінному плоду кожного сорту, який хочуть виростити. Але, вибираючи сорт на насінний матеріал, потрібно знати, що гібридні сорти огірків дають насіння, яке надалі не дозволяє одержати плоди, що зберігають усі сортові ознаки. Тому насіння гібридних сортів краще купувати в спеціалі30ваних магазинах. Негібридні сорти можна вирощувати на насіння

на власній ділянці. Щоб одержати насіння огірка негібридного походження, слід уникати запилення квіток пилком іншого сорту. Найкраще застосувати штучне запилення. Для цього на двох рослинах обертають марлею жіночі й чоловічі квітки у фазі жовтого пуп’янка. На кожні 10 жіночих квіток має припадати 30 чоловічих. У такому вигляді квітки залишають на ніч, уранці зривають чоловічі квітки, обривають у них частину віночка й запилюють жіночі квітки. Обпилені квітки відразу ж обмотують марлею і залишають так на 3-4 дні. їх потрібно позначити, прив’язавши до плодоніжки етикетку. Через 45-50 днів насінні огірки можна збирати.
Вони мають специфічний жовто-коричневий колір і кислуватий запах. Зібрані огірки залишають у теплому приміщенні на 10-15 днів, після цього їх розрізають, витягують насіння з м’якоттю, зливають у скляний або пластмасовий посуд і залишають шумувати 3 дні. Після цього ретельна промивають насіння й сушать, часто помішуючи. Один насінний огірок дає приблизно 5 г насіння.

Висівають насіння на грядки, які готують із весни, на родючому, легкому, угноєному грунті. Огірок любить тепло, тому грунт повинен добре прогріватися. Готуючи грядки, перекопують ділянку завширшки 45 см, виймають грунт на півштика лопати, на дно складають свіжий гній або компост. Закривають вийнятою землею. По краях грядки роблять лунки в шаховому порядку на відстані 20 см одна від одної. Перед тим як висіяти насіння, лунки потрібно ошпарити окропом. Ранній посів здійснюють у середині травня. Насіння має бути сухим, і прогрітим. Якщо огірки на насінний матеріал висівають пізніше, насіння можна проростити. Норма посіву – 3-5 насінин на одну лунку, глибина посіву – 2-3 см. Після посіву землю не поливають. Грядку потрібно вкрити шаром торфу, тирси, соломи, лунки накрити поліетиленовою плівкою. Поліетилен після появи сходів, коли вони почнуть

Дотягуватися до нього, слід розрізати. Сходи зазвичай з’являються за 5-6 днів. Коли формується 3-4 справжні листочки, проводять підживлювання таким розчином: на 1 частину коров’яку 10 частин води та 2 склянки попелу на кожні 10 л. За се30н потрібно провести 2-4 підживлювання. Щоб утворилися бічні пагони з жіночими квітками, необхідно прищипнути верхівку рослини, коли утворяться 4 справжніх листочки. Поливають огірки теплою водою.

Якщо на огірках утворюється мало жіночих квіток, які й дають плоди, проводять підживлювання витяжкою суперфосфату. 60-70 г добрива беруть на 10 л води й поливають огірки з розрахунку З л розчину на 1 м2.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ОГІРКИ – ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ - Рослинництво