ОРГАНІЗАЦІЯ ПАСІКИ

ОРГАНІЗАЦІЯ ПАСІКИ – грунтується на декількох необхідних умовах.

Насамперед з’ясовують медоносні ресурси та природні угіддя, наявні в цій місцевості. Залежно від отриманих даних визначають кількість бджолосімей, необхідну для їхнього запилення, і можливу першу закупівлю сімей з урахуванням їхнього подальшого розвитку. Підраховують витрати, необхідні для будівництва вуликів, зимівників, пасічного обладнання й інвентарю. Необхідно враховувати ті кошти, які доведеться вкладати в пасічне господарство протягом першого року його

організації. Бджоляреві-початківцю слід познайомитися з досвідченим бджолярем, який зможе проконсультувати з багатьох питань: де придбати бджіл, відповідну літературу, пасічний інвентар, воскосировину, а також де можна пройти курси бджоляра-початківця.

Потім підшукують місце, де можна розташувати пасіку. Поруч повинні бути медоносні площі й масиви, місце, де можна буде додатково висівати медоносні культури. Вибір ділянки під пасіку також має залежати від того, чи є в цій місцевості інші ділянки з медоносами, щоб у літній період організовувати кочівлю пасіки. Не слід ставити пасіку ближче ніж за 3 км від іншої пасіки.

Надалі

займаються будівництвом пасічного обладнання, насамперед, пасічної майстерні. Закуповують необхідний інвентар, маленькі цвяхи, вулики, штучну вощину (з розрахунку 1 кг на бджолосім’ю), мішковину, фарби тощо. Після завершення підготовки пасічної території й оснащення пасіки займаються доставкою закуплених бджолосімей на нове місце.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ОРГАНІЗАЦІЯ ПАСІКИ - Бджільництво