ОСОБЛИВОСТІ ВЖИВАННЯ ПРИЙМЕННИКІВ

§ 44. ОСОБЛИВОСТІ ВЖИВАННЯ ПРИЙМЕННИКІВ

Вправа 457

Вийшли зі школи, брат із сестрою, вітаю зі святом, зійшов з дороги, квіти з лісу, разів зо два, вийшли з оранжереї, вийшов із зоопарку, прибрав зі столу, дивитися з берега, приїхав із села.

Вправа 458

1. Зі своєї печі дим солодкий. 2. Із чужого коня перемоги. 3. З письма слова не викидають. 4. Дружи з розумним – не будеш дурнем.

Вправа 459

У теплій кімнаті (вживається у на початку речення), прибрати в кімнаті (вживаємо прийменник в, якщо попереднє слово закінчується на голосний), відпочили

в аквапарку (вживаємо прийменник в між голосними), покласти в шафу (вживаємо прийменник в, якщо попереднє слово закінчується на голосний), податися в мандри (вживаємо прийменник в, якщо попереднє слово закінчується на голосний), вибігли в сад (вживаємо прийменник в, якщо попереднє слово закінчується на голосний), працюють у школі (вживаємо прийменник у між приголосними), прибуде в травні (вживаємо прийменник в, якщо попереднє слово закінчується на голосний), зустрілися у Львові (вживаємо прийменник у перед словами, що починаються на льв).

Вправа 460

1. Огірки треба поливати частіше в період формування плодів.

Не варто поспішати з першими поливами розсади огірків, тоді в рослини буде більш міцне стебло. 2. Відсутні поживні речовини вносять із гноєм. Однак вносити гній безпосередньо під цибулю не можна, бо він затримає формування цибулин. 3. Щоб насіння краще проросло, його замочують у теплій воді. 4. Столовий буряк висівають двічі – відразу ж після зернових, а також у середині травня. У першому випадку отримують урожай для використання влітку, а в другому – на зиму.

Вправа 462

З вини водія, пішов у справах, піти по хліб, план для проведення, зошит з географії, автобус на замовлення, працює у вихідні, через технічні причини, прийти по журнал, великий за обсягом, зустрілися по приїзді.

Вправа 463

Через негоду змагання з футболу довелося перенести на 26 травня. Варвара Іванівна отримала заробітну платню свого брата згідно з дорученням. Урочистості з нагоди Дня вчителя відбулися відповідно до плану проведення.

Вправа 464

Розпочнеться о десятій годині; пропустити через хворобу; ліки проти застуди; відповідно до плану роботи; працювати за контрактом; діяти згідно з наказом; поділитися враженнями від вистави; три метри на секунду; виконаю за однієї умови; знатися на футболі; за будь-яких обставин.

Вправа 466

1. Усе стало зрозуміло з його розповіді. 2. З нашого вокзалу курсують поїзди у всіх напрямках. 3. Андрій пропустив футбол через хворобу. 4. Туристи мандрували вулицями міста. 5. Конкурс проходить відповідно до програми. 6. Пасажири зобов’язані сплатити за проїзд. 7. Відкрили нові маршрути з метою поліпшення обслуговування пасажирів. 8. Сергій хворий на грип. 9. Завтра писатимемо контрольну роботу з фізики. 10. Це сталося не з нашої вини.

Вправа 467

Спишіть словосполучення, замінюючи прийменники синонімами. Чи впливатиме така заміна на зміст словосполучень?

Прийде по обіді – прийде після обіду; росте біля двору – росте поблизу двору; працювати при дорозі – працювати біля дороги; зустрілися край поля – зустрілися у кінці поля; старалися для гостей – старалися заради гостей; незважаючи на образи – попри образи; поставив коло хати – поставив біля хати; працювали поблизу школи – працювали при школі; прийшов ради батька – прийшов через батька; їхав повз хату – їхав мимо хати.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ОСОБЛИВОСТІ ВЖИВАННЯ ПРИЙМЕННИКІВ - ГДЗ з мови