ПЕНІЦИЛІН

ПЕНІЦИЛІН – антибіотик, продукт життєдіяльності різних видів цвілевих грибів. П. являє собою гігроскопічний жовтуватого кольору порошок або суху пористу масу. П. добре розчиняється у воді. Він абсолютно не токсичний, навіть при його передозуванні.

На пеніциліновій основі сьогодні виробляється маса антибіотиків. їх можна використовувати в бджільництві. П. використовують для профілактики гнильцевих захворювань, а також як стимулюючу підгодівлю бджіл.

Підгодівлю готують із розрахунку 200 тис. од пеніциліну на 1 л цукрового сиропу,

приготовленого в пропорції 1:1. Лікувальний сироп готують з 1 частини цукру й 1 частини води. Цукор не повинен підгоряти. Сироп остуджують до 30 С, потім додають у нього П. Корм дають із розрахунку 100 г на вуличку бджіл. Щоб досягти ефекту, підгодівлю згодовують тричі з інтервалами в 7 днів. Тобто сім’я, яка має 7 вуличок бджіл, повинна одержати тричі по 700 г корми через кожні сім днів, а всього одержати 2,1 кг підгодівлі, у якій буде трохи більше 1 кг цукру, близько 1 л води й 600 тис. ОД пеніциліну.

Як профілактичний засіб проти гнильцевих захворювань П. дають у такий спосіб. Готують цукровий сироп з П. у концентрації 0,9-1 млн. ОД на

1 л сиропу. Дають по 100 мл сиропу на вуличку бджіл. Для профілактичного обприскування стільників і бджіл можна використовувати водно-пеніциліновий розчин у концентрації 1 л води на 1 млн. ОД; для лікувального обприскування – 2-3 г дусту на 50 млн. ОД і на 1 кг сухого розріджувача

(крохмалю, цукрової пудри тощо). Лікувально-профілактичну обробку бджолосімей проводять тричі через кожні 5-7 днів. Сім’ї, яким не допоміг цей курс лікування, обробляють доти, поки вони повністю не видужають.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ПЕНІЦИЛІН - Бджільництво