ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО ПОВІТРЯ
Мета: формувати в учнів уміння застосовувати свої знання про повітря; розвивати творчу активність, уважність; виховувати інтерес до природничих знань.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
– Чи забруднюється повітря у вашому довкіллі?
– Які транспортні засоби найбільше забруднюють повітря? Поясніть чому.
– Доведіть, що повітря після дощу та снігопаду стає чистішим.
– Чи можете ви особисто охороняти повітря від забруднення? Розкажіть.
– Запропонуйте способи очищення повітря
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ви доведете, що вмієте застосовувати свої знання про повітря.
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 40-41)
1) Назвіть склад повітря. Який газ, що входить до складу повітря, необхідний для дихання рослин, тварин і людини? Поясніть, як ви розумієте вислів “чисте повітря”.
2) Проаналізуйте. Що в природі залежить від повітря? Назвіть і поясніть свою думку.
– Різноманітність неживої та живої природи на Землі.
– Виникнення вітру.
– Початок і завершення навчального року в
– Життя рослин і тварин.
3) Назвіть властивості повітря. Яким чином вони впливають на погоду? Поясніть свою думку.
4) Порівняйте повітря та воду. Чим вони схожі, а чим відрізняються?
5) Обговоріть у класі таку ситуацію. Що станеться з нашою планетою і твоїм оточенням, якщо люди продовжуватимуть забруднювати повітря? Як ви з друзями можете допомогти очищенню повітря? Складіть план корисних дій.
Фізкультхвилинка
– Розкажіть про зображене на фотографіях (с. 41), використовуючи знання про повітря, отримані на уроках природознавства.
– Що вам запам’яталося найбільше?
– Що вас вразило або здивувало?
– Які знання ви можете використати в щоденному житті?
– Які з них, на вашу думку, будуть потрібні вам у майбутньому?
2. Робота в групах
– Як ви розумієте подані вислови?
– Потрібен, як повітря.
– Шукай вітра в полі.
– Вітер у голові.
– Іде, куди вітер дме.
– Кидати слова на вітер.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
– Що вам удалося на уроці, а що – ні?