Перпендикулярні та паралельні прямі. Координатна площина

Урок № 119

Тема. Перпендикулярні та паралельні прямі. Координатна площина

Мета: перевірити й оцінити рівень знань та вироблених умінь і навичок, які є обов’язковими для опанування теми.

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Перевірка домашнього завдання

Збираємо зошити з домашньою контрольною роботою для перевірки.

III. Умова тематичної контрольної роботи

Варіант 1

1. Знайдіть координати точок, зображених на рисунку.

Перпендикулярні та паралельні прямі. Координатна площина

2.

Позначте на координатній площині точки A(3; -2); B(-4; 3); С(0; -7); D Перпендикулярні та паралельні прямі. Координатна площина.

3. Через точку М, що лежить поза прямою а, проведіть пряму:

А) паралельну прямій а;

Б) перпендикулярну прямій а.

4. Побудуйте на координатній площині? ABC, якщо A(2; 1); B(-4; 1); C(2; -5).

А) Знайдіть координати точок перетину сторін трикутника з осями координат.

Б) Через точку А проведіть пряму, паралельну стороні ВС, і пряму, перпендикулярну стороні ВС.

5. На рисунку зображено графік руху велосипедиста. За графіком визначте:

А) Яку відстань проїхав велосипедист за увесь час руху?

Б) Упродовж якого часу велосипедист відпочивав?

В)

Яку відстань подолав велосипедист після зупинки?

Перпендикулярні та паралельні прямі. Координатна площина

6. Побудуйте графік зміни температури повітря протягом 12 годин, використавши дані таблиці:

Час, t (год)

0

2

4

6

8

10

12

Температура, °С

-1

0

1

2

3

5

7

Варіант 2

1. Знайдіть координати точок, зображених на рисунку:

2. Позначте на координатній площині точки C(3; 5); D(-3; 4); E(2; 0);FПерпендикулярні та паралельні прямі. Координатна площина.

3. Через точку А, що лежить поза прямою с, проведіть пряму:

А) паралельну с;

Б) перпендикулярну с.

4. Побудуйте на координатній площині? MNP так, що M(3; 0); N(-2; -3); Р(-2; 1).

А) Знайдіть координати точок перетину сторін трикутника з осями координат.

Б) Через точку Р проведіть пряму, паралельну стороні MN, і пряму, перпендикулярну стороні MN.

Перпендикулярні та паралельні прямі. Координатна площина

5. На рисунку зображено графік руху пішохода. Користуючись цим графіком, відшукайте відповіді на запитання:

А) Яку відстань подолав пішохід до зупинки?

Б) За який час пішохід подолав відстань у 10 км?

В) Упродовж якого часу пішохід відпочивав?

Перпендикулярні та паралельні прямі. Координатна площина

6. Побудуйте графік зміни температури повітря протягом 12 годин, використавши дані таблиці:

Час, t (год)

0

2

4

6

8

10

12

Температура, t°С

3

5

7

6

4

3

0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Перпендикулярні та паралельні прямі. Координатна площина - Плани-конспекти уроків по математиці